Beerensteyn hoopt dat arrogante VS leren van WK-uitschakeling
WELLINGTON (ANP) - Lineth Beerensteyn hoopt dat de Verenigde Staten er iets van leren dat ze zijn uitgeschakeld op het WK voetbal in Nieuw-Zeeland en Australië. "Vanaf de start van het toernooi hadden ze een grote mond en spraken ze al over de finale. Je moet het eerst wel op veld laten zien", zei Beerensteyn donderdag. Ze deed de uitspraken in een persconferentie waarin werd vooruitgeblikt op de kwartfinale tegen Spanje vrijdag (03.00 uur Nederlandse tijd).
"Toen ik hoorde dat ze eruit lagen, dacht ik: ja, doei", aldus de 26-jarige spits van Juventus over de uitschakeling van de VS. Oranje eindigde boven de Verenigde Staten in de groep. De titelverdediger werd vervolgens in de achtste finale verslagen door Zweden. "Voor mij was dat een opluchting", vertelde Beerensteyn.
Beerensteyn, die met Oranje in de groepsfase gelijkspeelde (1-1) tegen de Amerikanen, heeft ook nog een advies voor de ploeg. "Begin niet te praten over iets dat nog ver weg is. Ik wil echter niet beledigend overkomen, want heb nog wel respect voor het team."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
19 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geleden