Been volgt Van Galen op als technische man bij Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Mario Been gaat weer aan de slag in het voetbal. De Rotterdammer volgt Robin van Galen op als bestuurslid technische zaken bij Excelsior, de club waar Been ook als speler en trainer actief was.
Oud-waterpolocoach Van Galen, die sinds 2018 de technische functie vervulde, stopt bij de Kralingers vanwege drukke werkzaamheden elders. "Met het naderende einde van zijn termijn van drie jaar, heeft hij bij ons aangegeven dat een nieuwe bestuurstermijn niet past in zijn lopende plannen en ambities. Hij heeft ons daarom verzocht een vervanger voor hem te vinden. Robin heeft Excelsior de afgelopen drie jaar met veel plezier ondersteund en zal de club ook blijven steunen. Wij zijn hem dan ook zeer dankbaar voor zijn inzet in de afgelopen jaren," aldus voorzitter Bob de Lange.
Been speelde in zijn actieve carrière naast Excelsior ook voor Feyenoord, Pisa, Roda JC, sc Heerenveen en Innsbruck. Hij was assistent en- hoofdtrainer bij Feyenoord en trainde ook KRC Genk, Fenerbahçe en APOEL Nicosia. Been werkt ook als analist voor ESPN.
"Wij wilden snel een verantwoordelijke voor technische zaken presenteren. We zochten iemand die aansluit bij de visie van de club, waarin wij voetbal nadrukkelijk centraal stellen. Daarom wilden we iemand die weet wat er in de voetbalwereld speelt en de markt goed kent. We kwamen uit bij Mario Been, een bekende in de voetbalwereld, maar ook iemand die als oud-speler en -trainer een speciale band heeft met onze club. We hebben een aantal keer met hem aan tafel gezeten en hij was direct enthousiast," zegt De Lange.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Go Ahead Eagles-doelman Jari de Busser vastgelegd. De 26-jarige Belg tekende voor vijf seizoenen bij de bekerwinnaar uit Alkmaar. De Busser kwam sinds 2024 uit voor eredivisionist Go Ahead.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met middenvelder Charles Vanhoutte. De komst van de 29-jarige Belg van OGC Nice hing al enige tijd in de lucht. Het is de eerste aankoop van de deze maand begonnen technisch directeur Dévy Rigaux.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.
3 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.
4 uur geledenTIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.
8 uur geleden