Been volgt Van Galen op als technische man bij Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Mario Been gaat weer aan de slag in het voetbal. De Rotterdammer volgt Robin van Galen op als bestuurslid technische zaken bij Excelsior, de club waar Been ook als speler en trainer actief was.
Oud-waterpolocoach Van Galen, die sinds 2018 de technische functie vervulde, stopt bij de Kralingers vanwege drukke werkzaamheden elders. "Met het naderende einde van zijn termijn van drie jaar, heeft hij bij ons aangegeven dat een nieuwe bestuurstermijn niet past in zijn lopende plannen en ambities. Hij heeft ons daarom verzocht een vervanger voor hem te vinden. Robin heeft Excelsior de afgelopen drie jaar met veel plezier ondersteund en zal de club ook blijven steunen. Wij zijn hem dan ook zeer dankbaar voor zijn inzet in de afgelopen jaren," aldus voorzitter Bob de Lange.
Been speelde in zijn actieve carrière naast Excelsior ook voor Feyenoord, Pisa, Roda JC, sc Heerenveen en Innsbruck. Hij was assistent en- hoofdtrainer bij Feyenoord en trainde ook KRC Genk, Fenerbahçe en APOEL Nicosia. Been werkt ook als analist voor ESPN.
"Wij wilden snel een verantwoordelijke voor technische zaken presenteren. We zochten iemand die aansluit bij de visie van de club, waarin wij voetbal nadrukkelijk centraal stellen. Daarom wilden we iemand die weet wat er in de voetbalwereld speelt en de markt goed kent. We kwamen uit bij Mario Been, een bekende in de voetbalwereld, maar ook iemand die als oud-speler en -trainer een speciale band heeft met onze club. We hebben een aantal keer met hem aan tafel gezeten en hij was direct enthousiast," zegt De Lange.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
6 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
6 uur geleden