Been volgt Van Galen op als technische man bij Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Mario Been gaat weer aan de slag in het voetbal. De Rotterdammer volgt Robin van Galen op als bestuurslid technische zaken bij Excelsior, de club waar Been ook als speler en trainer actief was.
Oud-waterpolocoach Van Galen, die sinds 2018 de technische functie vervulde, stopt bij de Kralingers vanwege drukke werkzaamheden elders. "Met het naderende einde van zijn termijn van drie jaar, heeft hij bij ons aangegeven dat een nieuwe bestuurstermijn niet past in zijn lopende plannen en ambities. Hij heeft ons daarom verzocht een vervanger voor hem te vinden. Robin heeft Excelsior de afgelopen drie jaar met veel plezier ondersteund en zal de club ook blijven steunen. Wij zijn hem dan ook zeer dankbaar voor zijn inzet in de afgelopen jaren," aldus voorzitter Bob de Lange.
Been speelde in zijn actieve carrière naast Excelsior ook voor Feyenoord, Pisa, Roda JC, sc Heerenveen en Innsbruck. Hij was assistent en- hoofdtrainer bij Feyenoord en trainde ook KRC Genk, Fenerbahçe en APOEL Nicosia. Been werkt ook als analist voor ESPN.
"Wij wilden snel een verantwoordelijke voor technische zaken presenteren. We zochten iemand die aansluit bij de visie van de club, waarin wij voetbal nadrukkelijk centraal stellen. Daarom wilden we iemand die weet wat er in de voetbalwereld speelt en de markt goed kent. We kwamen uit bij Mario Been, een bekende in de voetbalwereld, maar ook iemand die als oud-speler en -trainer een speciale band heeft met onze club. We hebben een aantal keer met hem aan tafel gezeten en hij was direct enthousiast," zegt De Lange.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.
1 uur geledenROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).
5 uur geleden