Been volgt Van Galen op als technische man bij Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Mario Been gaat weer aan de slag in het voetbal. De Rotterdammer volgt Robin van Galen op als bestuurslid technische zaken bij Excelsior, de club waar Been ook als speler en trainer actief was.
Oud-waterpolocoach Van Galen, die sinds 2018 de technische functie vervulde, stopt bij de Kralingers vanwege drukke werkzaamheden elders. "Met het naderende einde van zijn termijn van drie jaar, heeft hij bij ons aangegeven dat een nieuwe bestuurstermijn niet past in zijn lopende plannen en ambities. Hij heeft ons daarom verzocht een vervanger voor hem te vinden. Robin heeft Excelsior de afgelopen drie jaar met veel plezier ondersteund en zal de club ook blijven steunen. Wij zijn hem dan ook zeer dankbaar voor zijn inzet in de afgelopen jaren," aldus voorzitter Bob de Lange.
Been speelde in zijn actieve carrière naast Excelsior ook voor Feyenoord, Pisa, Roda JC, sc Heerenveen en Innsbruck. Hij was assistent en- hoofdtrainer bij Feyenoord en trainde ook KRC Genk, Fenerbahçe en APOEL Nicosia. Been werkt ook als analist voor ESPN.
"Wij wilden snel een verantwoordelijke voor technische zaken presenteren. We zochten iemand die aansluit bij de visie van de club, waarin wij voetbal nadrukkelijk centraal stellen. Daarom wilden we iemand die weet wat er in de voetbalwereld speelt en de markt goed kent. We kwamen uit bij Mario Been, een bekende in de voetbalwereld, maar ook iemand die als oud-speler en -trainer een speciale band heeft met onze club. We hebben een aantal keer met hem aan tafel gezeten en hij was direct enthousiast," zegt De Lange.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
32 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
12 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
15 uur geleden