Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beeldvorming bijeenkomst FVD op ambassade VS 'onwenselijk'

Beeldvorming bijeenkomst FVD op ambassade VS 'onwenselijk'

DEN HAAG (ANP) - De beeldvorming die is ontstaan door een recente bijeenkomst van Forum van Democratie op de Amerikaanse ambassade is "onwenselijk", aldus minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken). "Die boodschap is ook overgedragen aan de ambassade."

Volgens De Groene Amsterdammer was een van de doelen van de bijeenkomst op 10 september om geld in te zamelen voor de partij van Thierry Baudet. De uitnodiging was afkomstig van de 'Hoofd Fundraising' van FvD. Baudet ontkent dat het evenement bedoeld was om fondsen te werven.

"De ambassade heeft aangegeven dat voor zover haar bekend er niet gesproken is over campagnefinanciering en fondsenwerving en dat er geen financiële toezeggingen gedaan zijn door deelnemers aan de bijeenkomst", schrijft Blok aan de Tweede Kamer. De ambassade zou dat ook niet toestaan.

'Meerdere gesprekken'

Bloks ministerie heeft "meerdere gesprekken" met de Amerikaanse ambassadeur Pete Hoekstra en ambassademedewerkers gevoerd om opheldering op de zaak te krijgen. De kwestie is eerder ook tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer aan de orde gekomen.

Toen wilde regeringspartij D66, maar ook andere partijen, opheldering. Volgens D66 betrof het een inmenging van een ambassadeur in de partijpolitiek van een land. Het kabinet gaf in het vragenuurtje aan nog geen conclusie te kunnen trekken omdat ambassadeur Hoekstra afwezig was.

De ambassade nodigt geregeld politieke partijen uit om in dialoog te gaan. "Deze handelwijze is in lijn met wat van een buitenlandse ambassade verwacht mag worden", laat Blok weten. De invulling van zo'n evenement wordt door de ambassade "grotendeels aan de politieke partijen gelaten".

Meer uit Binnenland

Nederlander omgekomen bij deltavliegerongeluk in de Franse Alpen

VAL BUËCH-MÉOUGE (ANP/AFP) - Een ongeluk met een deltavlieger in de Franse Alpen heeft een Nederlander van 65 jaar het leven gekost. De man deed met zijn deltavlieger mee aan een wedstrijd waarbij de deelnemers afdaalden van de berg Chabre.

6 uur geleden
Tientallen tips bij de politie over ernstig zedenmisdrijf Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft tientallen tips binnengekregen over het zedenmisdrijf in het bos bij Zeist, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van RTV Utrecht. Daar werd vrijdag een vrouw slachtoffer van ernstig seksueel geweld. Alle tips worden onderzocht, aldus de woordvoerster.

8 uur geleden
Enkele advocaten willen Ridouan Taghi wel verdedigen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het landelijk dekenberaad hebben zich "enkele strafrechtadvocaten" gemeld die de verdediging van topcrimineel Ridouan Taghi op zich willen nemen. Dat bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad.

9 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen afschot van wolf Bram

MAARN (ANP) - In Maarn (Utrecht) hebben enkele tientallen mensen gedemonstreerd voor het welzijn van wolf GW3237m, ook wel wolf Bram genoemd. Vorige maand bepaalde een rechter dat deze wolf mag worden afgeschoten, nadat hij in mei tot twee keer toe een wandelaarster in haar been had gebeten.

12 uur geleden
StukTV biedt excuses aan na ongeluk met confettikanon

DROUWENERMOND (ANP) - StukTV heeft excuses aangeboden voor het ongeluk zaterdagavond op festival Boerenrock. Een bezoeker raakte lichtgewond toen een confettikanon ontplofte tijdens het optreden van de mannen van StukTV.

13 uur geleden
Poppenkast op de Dam uitgeroepen tot Cultureel Erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - Met een ceremoniële handeling is de poppenkast op de Dam, met Jan Klaassen en Katrijn, zondag officieel bestempeld tot Nederlands Cultureel Erfgoed. De Amsterdamse erfgoedwethouder Alexander Scholtes overhandigde de bijbehorende oorkonde aan drie generaties poppenkastspelers van de Dam: de vroegere speler Wim Kerkhove, de huidige speler Egon Adel en de toekomstige speler Jimi de Jongh.

14 uur geleden
Defensie stuurt helikopters naar Spanje voor brandbestrijding

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert op verzoek van Spanje twee helikopters om te helpen bij de bestrijding van de natuurbranden. De inzet met zestig Nederlandse militairen begint naar verwachting dinsdag en duurt volgens planning tot 1 september.

15 uur geleden