Beelden van André Rieu en Emma Kok duiken op in Trumpfilmpje
DEN HAAG (ANP) - X-eigenaar Elon Musk heeft een fragment van een concert van André Rieu en Emma Kok gebruikt in een filmpje, waarin hij steun uitspreekt voor de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump. Het duo heeft geen toestemming gegeven voor het gebruik van de video, bevestigt de woordvoerder van Rieu aan het ANP na berichtgeving van het AD.
In de video, die Musk in de nacht van zondag op maandag op X plaatste, is kort te zien dat Kok zingt onder begeleiding van Rieu. De zang die te horen is, is echter niet van de 16-jarige zangeres.
De rest van het filmpje bevat onder meer leeuwen, straaljagers, raketlanceringen en beelden van de voormalige worstelaar Hulk Hogan. Daarnaast geeft Musk een speech over het belang van de aankomende verkiezingen en is een gladiatorengevecht te zien, waar de gezichten van Trump en zijn tegenstander Kamala Harris op geplakt zijn.
Eerdere muziekkeuzes
Pierre Rieu, de zoon en woordvoerder van de orkestleider, heeft laten weten de tekst in het filmpje "afschuwelijk" te vinden. Rieu en Kok zijn niet van plan om juridische stappen te ondernemen.
Trump maakt vaak gebruik van populaire muziek tijdens zijn campagnebijeenkomsten. Onder meer Céline Dion, ABBA, The White Stripes, Beyoncé en de Foo Fighters hebben aangegeven dat ze niet willen dat Trump hun muziek gebruikt. Verschillende artiesten hebben juridische stappen ondernomen om dit te voorkomen. In verschillende uitspraken hebben rechters besloten dat de Republikein onder meer Electric Avenue (2024) van Eddy Grant en Hold On, I'm Comin' (1966) van Sam & Dave niet meer mag gebruiken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
1 dag geleden