Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beelden van André Rieu en Emma Kok duiken op in Trumpfilmpje

Beelden van André Rieu en Emma Kok duiken op in Trumpfilmpje

DEN HAAG (ANP) - X-eigenaar Elon Musk heeft een fragment van een concert van André Rieu en Emma Kok gebruikt in een filmpje, waarin hij steun uitspreekt voor de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump. Het duo heeft geen toestemming gegeven voor het gebruik van de video, bevestigt de woordvoerder van Rieu aan het ANP na berichtgeving van het AD.

In de video, die Musk in de nacht van zondag op maandag op X plaatste, is kort te zien dat Kok zingt onder begeleiding van Rieu. De zang die te horen is, is echter niet van de 16-jarige zangeres.

De rest van het filmpje bevat onder meer leeuwen, straaljagers, raketlanceringen en beelden van de voormalige worstelaar Hulk Hogan. Daarnaast geeft Musk een speech over het belang van de aankomende verkiezingen en is een gladiatorengevecht te zien, waar de gezichten van Trump en zijn tegenstander Kamala Harris op geplakt zijn.

Eerdere muziekkeuzes

Pierre Rieu, de zoon en woordvoerder van de orkestleider, heeft laten weten de tekst in het filmpje "afschuwelijk" te vinden. Rieu en Kok zijn niet van plan om juridische stappen te ondernemen.

Trump maakt vaak gebruik van populaire muziek tijdens zijn campagnebijeenkomsten. Onder meer Céline Dion, ABBA, The White Stripes, Beyoncé en de Foo Fighters hebben aangegeven dat ze niet willen dat Trump hun muziek gebruikt. Verschillende artiesten hebben juridische stappen ondernomen om dit te voorkomen. In verschillende uitspraken hebben rechters besloten dat de Republikein onder meer Electric Avenue (2024) van Eddy Grant en Hold On, I'm Comin' (1966) van Sam & Dave niet meer mag gebruiken.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

49 minuten geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

57 minuten geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

5 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

16 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

17 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden