Beelden van André Rieu en Emma Kok duiken op in Trumpfilmpje
DEN HAAG (ANP) - X-eigenaar Elon Musk heeft een fragment van een concert van André Rieu en Emma Kok gebruikt in een filmpje, waarin hij steun uitspreekt voor de Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump. Het duo heeft geen toestemming gegeven voor het gebruik van de video, bevestigt de woordvoerder van Rieu aan het ANP na berichtgeving van het AD.
In de video, die Musk in de nacht van zondag op maandag op X plaatste, is kort te zien dat Kok zingt onder begeleiding van Rieu. De zang die te horen is, is echter niet van de 16-jarige zangeres.
De rest van het filmpje bevat onder meer leeuwen, straaljagers, raketlanceringen en beelden van de voormalige worstelaar Hulk Hogan. Daarnaast geeft Musk een speech over het belang van de aankomende verkiezingen en is een gladiatorengevecht te zien, waar de gezichten van Trump en zijn tegenstander Kamala Harris op geplakt zijn.
Eerdere muziekkeuzes
Pierre Rieu, de zoon en woordvoerder van de orkestleider, heeft laten weten de tekst in het filmpje "afschuwelijk" te vinden. Rieu en Kok zijn niet van plan om juridische stappen te ondernemen.
Trump maakt vaak gebruik van populaire muziek tijdens zijn campagnebijeenkomsten. Onder meer Céline Dion, ABBA, The White Stripes, Beyoncé en de Foo Fighters hebben aangegeven dat ze niet willen dat Trump hun muziek gebruikt. Verschillende artiesten hebben juridische stappen ondernomen om dit te voorkomen. In verschillende uitspraken hebben rechters besloten dat de Republikein onder meer Electric Avenue (2024) van Eddy Grant en Hold On, I'm Comin' (1966) van Sam & Dave niet meer mag gebruiken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
5 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
14 uur geleden