Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beelden moord Peter R. de Vries in rechtszaal getoond

Beelden moord Peter R. de Vries in rechtszaal getoond

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag in de rechtszaal beelden getoond van de moordaanslag op Peter R. de Vries. De Vries verliet op 6 juli vorig jaar om 19.26 uur de studio van RTL Boulevard aan de Lange Leidsedwarsstraat en liep richting de parkeergarage verderop in die straat, waar zijn auto stond. In de buurt van de garage werd hij nauwelijks drie minuten later met meerdere kogels neergeschoten. Op de beelden is te zien dat de dader hem van achteren heeft benaderd.

De rechtbank waarschuwde de volle rechtszaal tevoren voor het schokkende karakter van de beelden. De Vries' dochter Kelly heeft de zaal tijdelijk verlaten.

Op andere beelden is de vluchtende schutter te zien. Al om 19.31 uur zou hij een bericht hebben gestuurd aan een vooralsnog onbekend gebleven man die de moordaanslag op afstand zou hebben geregisseerd. Daarin staat onder meer dat hij De Vries "dwars door zijn kk hoofd en lichaam" heeft geschoten en dat het slachtoffer dood is, "kk-dood". De verdachten Delano G. (22) en Kamil E. (36) werden binnen een uur na de aanslag bij een afrit op de A4 door de politie klemgereden en aangehouden.

Volgens het Openbaar Ministerie is G. de schutter geweest. Op de vraag van de rechtbank of hij De Vries (64) heeft neergeschoten antwoordde hij dat hij zich op zijn zwijgrecht beroept. G. wenst niets te verklaren, hij wil ook geen antwoord geven op de vraag of hij de misdaadverslaggever kende. E. beantwoordt wel vragen en ontkent betrokkenheid bij de moord. Hij herhaalde dat hij enkel als chauffeur had opgetreden op verzoek van "een kennis". Dat de auto waarin hij reed was gestolen, wist hij naar eigen zeggen niet.

De Vries bezweek negen dagen na de aanslag in een ziekenhuis aan zijn verwondingen. Een motief voor de moord is niet bekend, maar er wordt vermoed dat het te maken heeft met zijn rol als vertrouwenspersoon voor de kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces Marengo.

Meer uit Binnenland

Verbod om water te onttrekken tussen Nijmegen en de Maas

TIEL (ANP) - Waterschap Rivierenland heeft in Gelderland een onttrekkingsverbod ingesteld voor een deel van het gebied tussen de Maas en de Waal. Inwoners en bedrijven in de gemeenten Heumen en Wijchen, ten zuidwesten van Nijmegen, mogen vanaf woensdag geen water meer halen uit de sloten en beken.

27 minuten geleden
Brand in kringloopwinkel Veldhoven onder controle

VELDHOVEN (ANP) - De brand in een kringloopwinkel aan de Dorpstraat in het Brabantse Veldhoven is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brandweer is bezig met nablussen. Daardoor kan er voor de directe omgeving nog steeds rookoverlast zijn. De brand brak rond 02.00 uur uit.

4 uur geleden
Grote uitslaande brand in Veldhoven

VELDHOVEN (ANP) - In Veldhoven woedt een grote en uitslaande brand aan de Dorpstraat, meldt de brandweer Brabant-Zuidoost op X. Eerder waren er al onder meer drie bluseenheden aanwezig om de brand te blussen. Later in de nacht van maandag op dinsdag kwamen daar nog meer voertuigen bij om de brand onder controle te krijgen, aldus de brandweer, die verspreiding van de brand probeert te voorkomen.

7 uur geleden
Dagopvang Ter Apel is voor COA geen structurele oplossing

TER APEL (ANP) - De nieuwe dagopvang voor asielzoekers bij Ter Apel is "nog geen oplossing voor het structurele probleem: het landelijke tekort aan (reguliere) opvangplekken". Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), dat wel blij is dat asielzoekers tijdelijk overdag onderdak hebben.

14 uur geleden
Gemeente: dagopvang Ter Apel is niet genoeg bij toename instroom

TER APEL (ANP) - Het is op zich een goede zaak dat nieuwe asielzoekers straks tijdelijk in een leegstaand kantoorpand in Ter Apel kunnen wachten tot er plek voor ze is, vindt Westerwolde. Maar de Groningse gemeente waar het aanmeldcentrum in ligt, is ook bang dat de nieuwe locatie niet toereikend is als de instroom van asielzoekers weer toeneemt.

15 uur geleden
ESA: onderhandelen met NASA over meer Europeanen op ruimtemissies

NOORDWIJK (ANP) - Het Europees Ruimteagentschap ESA hoopt na de succesvolle bijdrage aan de Artemis II-missie, waarbij in april vier astronauten een ronde om de maan vlogen, verschillende Europese astronauten mee te kunnen sturen op toekomstige missies. Dat zei Daniel Neuenschwander, directeur van Human and Robotic Spaceflight bij ESA, na een persconferentie waarbij ook de astronauten van de Artemis II-missie aanwezig waren.

16 uur geleden
Rode Kruis: met dagopvang Ter Apel weer veilig hulp verlenen

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis kan met de aangescherpte maatregelen in en rond de asielopvanglocatie in Ter Apel weer veilig hulp verlenen. "Dat was onze belangrijkste voorwaarde", aldus een woordvoerder in reactie op de aankondiging dat asielzoekers voor wie het COA nog geen opvangplek heeft, vanaf woensdag overdag in een leegstaand kantoorpand kunnen wachten.

17 uur geleden