Beelden dodelijke steekpartij festival Amsterdam getoond
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag via Opsporing Verzocht beelden vertoond van de steekpartij op festival Solid Grooves in Amsterdam, waardoor eind vorige maand een 21-jarige man om het leven kwam. Op de beelden is te zien hoe iemand met een mes op hem afkwam. De politie, die op zoek is naar een aantal specifieke getuigen, zegt dat het slachtoffer probeerde te sussen bij een opstootje.
Zondag 28 mei zou een groepje op het festival ruzie hebben gezocht en mensen hebben bedreigd en beroofd.
Op enig moment ontstond er een opstootje en dreigde een bekende van de 21-jarige man slachtoffer te worden van deze groep. De 21-jarige wilde hierop sussen, maar werd vervolgens zelf aangevallen en gestoken, zo legt de politie uit. Hij overleed in het ziekenhuis. Ook twee van zijn vrienden werden gestoken.
De politie heeft drie verdachten opgepakt die deel zouden hebben uitgemaakt van de grotere groep die voor problemen zorgde. Er is beeldmateriaal van het opstootje en de steekpartij, maar de politie is nog op zoek naar een aantal specifieke festivalgangers en aanvullend beeldmateriaal uit andere hoeken.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
1 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politie heeft op de website de naam en foto van een verdachte Rotterdammer (47) gedeeld. Deze man, Hugo Ruimwijk, wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname. Vermoedelijk is Ruimwijk naar Suriname gevlucht, maar het kan ook zijn dat hij daar de grens over is gegaan naar Guyana of Frans-Guyana.
7 uur geledenSPIJKENISSE (ANP) - Op het politiebureau in Spijkenisse heeft een gedetineerde een einde gemaakt aan zijn leven. Hulpdiensten hebben tevergeefs geprobeerd de man te reanimeren, meldt de politie op X.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 staat op de zesde plek van warmste jaren sinds het begin van de metingen in 1901. De gemiddelde temperatuur in De Bilt was dit jaar 11,5 graden, het langjarige gemiddelde is 10,7 graden, meldt Weeronline.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lang niet alle explosies in de regio Rotterdam hebben te maken met het criminele circuit. Dat zegt de Rotterdamse korpschef Tolga Köklü in een interview met de regionale omroep Rijnmond.
10 uur geleden