Beeld van Atlas van Paleis op de Dam in Amsterdam gehesen
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn maandag de hijswerkzaamheden begonnen om het beeld Atlas van het dak van het Koninklijk Paleis op de Dam te halen. De bronzen Atlas wordt van het dak gehaald voor groot onderhoud. Het zeven meter hoge beeld gaat in delen van het dak af, maandag wordt begonnen met de bol.
Het beeld komt uit 1663-1664 en zit aan de achterzijde van het Koninklijk Paleis. De figuur Atlas komt uit de Griekse mythologie. Hij moet als straf het hemelgewelf op zijn schouders dragen. Dat is de grote bol die op het beeld te zien is. Atlas is een van de bekendste beelden op het Paleis op de Dam.
Afgelopen maart werden ook de beelden Prudentia (Voorzichtigheid) en Vrede voor het eerst sinds de 17e eeuw van het paleisdak gehaald voor onderhoud. Het restaureren van de beelden maakt deel uit van groot onderhoud van het dak van het paleis. Onder meer de dakbedekking wordt vervangen en delen van de torenkoepel worden hersteld.
Sinds juni zijn de kunstwerken die normaal gesproken op het dak staan te bewonderen in een tentoonstelling in het paleis. Naast het beeld Prudentia zijn ook de koperen keizerskroon en 24 originele Hemony-klokken uit het carillon te zien. De tentoonstelling 'Hoog! Kijk omhoog. Een dak vol verhalen' loopt tot en met 22 september.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
16 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
18 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
22 uur geleden