Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beeld Leopold II bij Afrikamuseum opnieuw beklad

Beeld Leopold II bij Afrikamuseum opnieuw beklad

TERVUREN (ANP/BELGA) - Een beeld van de voormalige Belgische koning Leopold II in de tuin van het Africa Museum in Tervuren is opnieuw beklad met rode verf. Dat heeft de regionale zender ROBtv zondag bekendgemaakt. De daders plaatsten onder meer de tekst 'BLM II', verwijzend naar de internationale beweging Black Lives Matter. Begin juli sloegen onbekende activisten ook al eens toe op deze plek.

De beeldengroep met Leopold II is van de hand van kunstenaar Tom Frantzen en bevat een aantal kritische elementen ten aanzien van het koloniaal bewind van de voormalige vorst in Congo. Zo hebben de drie Afrikaanse krijgers afgehakte voeten en kijkt de olifant weg van het borstbeeld uit protest tegen de ivoorroof ten tijde van Leopold II. Ook de leeuw kijkt ostentatief een andere richting uit.

In een gesprek met ROBtv stelt museumdirecteur Guido Gryseels veel begrip te hebben voor Black Lives Matter, maar dit vandalisme niet te kunnen goedkeuren. Er zullen extra veiligheidsmaatregelen worden getroffen om herhaling te voorkomen. Los van de discussie over wat er in de toekomst met het beeld zal gebeuren, gaat het museum binnenkort een plaquette toevoegen met duiding en informatie over Leopold II.

Meer uit Buitenland

Skiërs gered en nog negen vermist in bergen noorden Californië

TRUCKEE (ANP) - Reddingswerkers hebben zes door een lawine getroffen skiërs in het noorden van Californië gered. Twee van hen moesten naar een ziekenhuis volgens Amerikaanse media. Ze waren op een skitocht met nog negen anderen die vooralsnog vermist zijn. Naar de negen wordt door reddingswerkers in gevaarlijke winterse weersomstandigheden gezocht.

32 minuten geleden
Merz: wij hebben niet dezelfde straaljagers nodig als Frankrijk

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Uitspraken van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben geleid tot nieuwe onzekerheid over de toekomst van het Europese defensieproject FCAS, bedoeld om een nieuw gevechtsvliegtuig te ontwikkelen. Merz verklaarde in de podcast Machtwechsel dat zijn land niet dezelfde wensen heeft als Frankrijk.

1 uur geleden
Sanae Takaichi formeel weer geïnstalleerd als premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.

2 uur geleden
85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

4 uur geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

6 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

6 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

12 uur geleden