Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beeld beurzen Azië gemengd in afwachting inflatiecijfer VS

Beeld beurzen Azië gemengd in afwachting inflatiecijfer VS

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten dinsdag een gemengd beeld zien. In Japan, waar beleggers terugkeerden van een lang weekend, sloot de Nikkei-index met een duidelijk verlies. In Hongkong maakte de Hang Seng-index een eerder verlies goed en noteerde hoger. Beleggers zijn voorzichtig in afwachting van het belangrijke inflatiecijfers uit de Verenigde Staten later deze week.

Bij aanhoudend hoge inflatie is de kans groot dat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve zal besluiten de rente sneller te verhogen om de geldontwaarding te beteugelen. Hogere rentetarieven betekenen dat financieringskosten stijgen voor sommige opkomende economieën die schulden in dollars hebben uitstaan.

Beleggers denken ook na over de gevolgen van het verder afbouwen van de ongekende stimuleringsmaatregelen om economieën door de crisis te helpen. De snelle verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus zet verder de toch al haperende toeleveringsketens onder druk en zorgt ook voor verdere inflatiedruk.

Jerome Powell

Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell zei dat de Amerikaanse economie in rap tempo groeit en dat de centrale bank zal voorkomen dat hogere inflatie blijvend is. In opmerkingen voor zijn hoorzitting in de Senaat waarschuwde hij er ook voor dat de economie na de pandemie er wel eens anders uit zou kunnen zien.

De Nikkei-index sloot de sessie met een verlies van 0,9 procent. In Hongkong stond de leidende graadmeter licht hoger. Shanghai stond 0,5 procent lager. De Kospi sloot iets onder zijn slotstand van maandag. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,8 procent vooral onder druk van bankaandelen die in de uitverkoop gingen.

Meer uit Financieel

Consumentenbond opent meldpunt voor koppelverkoop zorgverzekering

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en claimorganisatie ConsumentenClaim hebben een meldpunt geopend voor mensen die zijn gedupeerd door koppelverkoop. Daardoor betalen mensen volgens de Consumentenbond vaak veel meer voor hun zorgverzekering dan nodig.

23 minuten geleden
TenneT geeft fors meer capaciteit vrij op stroomnet Brabant

DEN BOSCH (ANP) - TenneT geeft in Noord-Brabant de komende twee jaar 805 megawatt (MW) aan capaciteit vrij op het hoogspanningsnet. De netbeheerder meldt dat dit ruim vijf keer het vermogen van Den Bosch is en vergelijkbaar is met een derde van de huidige elektriciteitsvraag van de provincie. De vraag naar elektriciteit in Brabant neemt minder snel toe dan eerder werd verwacht. "Bovendien zijn we als een malle aan het investeren. En dat levert uiteindelijk capaciteit op", zegt Robert Kuik, directeur Netwerkplanning bij TenneT.

1 uur geleden
Inflatie neemt af tot 2,9 procent in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.

2 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

7 uur geleden
ING: meer Nederlanders hebben meer dan 3000 euro spaargeld

AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.

8 uur geleden
Amerikaanse beurzen starten december lager door val bitcoin

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.

10 uur geleden
Nederland stapt uit financiering omstreden gasproject Mozambique

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.

14 uur geleden