Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beëdiging Sharon Dijksma met beperkt aantal mensen

Beëdiging Sharon Dijksma met beperkt aantal mensen

UTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma wordt woensdagavond beëdigd als de nieuwe burgemeester van Utrecht. Bij deze ceremonie mag door de aangescherpte coronamaatregelen slechts een beperkt aantal mensen aanwezig zijn. Dijksma (PvdA) was de laatste jaren wethouder Verkeer en Vervoer in Amsterdam.

De buitengewone raadsvergadering zou in TivoliVredenburg plaatsvinden, maar is weer verplaatst naar de raadszaal van het stadhuis. Ook staat er voor onder andere media in de hal van het stadhuis een groot scherm. Een breder publiek kan de vergadering digitaal volgen.

Dijksma volgt Jan van Zanen op, die deze zomer naar Den Haag vertrok. Peter den Oudsten nam de functie tijdelijk waar. Hij gaf de gemeenteraad in een afscheidsbrief mee de drugsproblematiek in Utrecht veel hoger op de politieke agenda te zetten. "Neem de georganiseerde criminaliteit serieus. Het is een urgent probleem. Er gaan miljarden in om en Utrecht lijdt er onzichtbaar onder. Zorg dat u de criminele netwerken en verdienmodellen verstoort. Wees niet naïef."

Ook waarschuwt hij de "fijne, warme raad" voor de "bureaucratie die naar binnen sluipt". "U komt aan het uitzetten van beleid nauwelijks toe. Ik heb in Utrecht gezien wat ook in andere steden gebeurt, het systeem dreigt vast te lopen. Ik wens u toe dat u fundamenteel nadenkt over de organisatie van het raadswerk en meer tijd neemt om vanuit de samenleving te opereren", zo schrijft hij.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

1 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

2 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

2 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

3 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

4 uur geleden