Beëdiging Dordtse rechter niet in orde: zes zaken moeten over
DORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht moet zes zaken overnieuw doen, omdat bij een recente strafzitting een van de rechters nog niet beëdigd was. Hierdoor zijn de beslissingen die op deze zitting zijn genomen niet geldig, meldt de rechtbank.
Het gaat om zaken die vorige week 7 januari zijn behandeld. Kort daarna is gebleken dat de beëdiging van de jongste rechter niet in orde was, waardoor er vorige week donderdag formeel maar twee beëdigde rechters zaten in plaats van de vereiste drie.
Een van de zaken betrof een voorbereidende zitting over de fatale schietpartij in Ridderkerk, waar werd besloten het voorarrest van de 26-jarige verdachte uit Breda te verlengen. Die zitting wordt op 26 januari opnieuw behandeld, kondigt een woordvoerder van de rechtbank aan. Ook de overige vijf zaken worden nog deze maand overgedaan.
"Het is heel vervelend. Dit kost de rechtbank extra tijd, maar het is vooral vervelend voor alle betrokkenen", aldus de woordvoerder. De rechtbank betreurt de gang van zaken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
17 minuten geledenDEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een hoofdkwartier op te zetten dat er de NAVO-verdediging moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse eenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.
8 uur geleden