Beduidend minder ooievaars geteld dan vorig jaar
ANKEVEEN (ANP) - Het aantal overwinterende ooievaars dat dit weekend tijdens een telling in ons land is gespot, is flink lager dan vorig jaar. Werden in 2022 nog 986 exemplaren geteld, dit jaar stokt het aantal voorlopig op 808, meldt de Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK) zondagavond.
Een woordvoerster van de stichting vermoedt dat het lagere aantal te maken heeft met het feit dat de dieren meer verspreid over het land zitten dan in andere jaren. "Vorig jaar werden nog twee grote groepen van 150 ooievaars waargenomen, nu slechts een grote groep van 108. Veel mensen telden maar een, twee of drie exemplaren tegelijk." De grote groep werd gespot in de buurt van Meppel. Daar bevindt zich een opvanglocatie voor ooievaars en worden de beesten gevoerd.
Het aantal vogelmelders bleef nagenoeg gelijk met vorig jaar, terwijl in 2022 juist sprake was van een forse toename. Volgens de woordvoerster heeft het slechte weer van de afgelopen dagen daarbij vermoedelijk een grote rol gespeeld.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.
6 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
8 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
19 uur geleden