Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beduidend minder ooievaars geteld dan vorig jaar

Beduidend minder ooievaars geteld dan vorig jaar

ANKEVEEN (ANP) - Het aantal overwinterende ooievaars dat dit weekend tijdens een telling in ons land is gespot, is flink lager dan vorig jaar. Werden in 2022 nog 986 exemplaren geteld, dit jaar stokt het aantal voorlopig op 808, meldt de Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK) zondagavond.

Een woordvoerster van de stichting vermoedt dat het lagere aantal te maken heeft met het feit dat de dieren meer verspreid over het land zitten dan in andere jaren. "Vorig jaar werden nog twee grote groepen van 150 ooievaars waargenomen, nu slechts een grote groep van 108. Veel mensen telden maar een, twee of drie exemplaren tegelijk." De grote groep werd gespot in de buurt van Meppel. Daar bevindt zich een opvanglocatie voor ooievaars en worden de beesten gevoerd.

Het aantal vogelmelders bleef nagenoeg gelijk met vorig jaar, terwijl in 2022 juist sprake was van een forse toename. Volgens de woordvoerster heeft het slechte weer van de afgelopen dagen daarbij vermoedelijk een grote rol gespeeld.

Meer uit Binnenland

Redgereedschap brandweer Houten gestolen, ook inbraak in Almere

HOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.

4 minuten geleden
Burgemeester Heumen sluit nog een woning in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.

5 minuten geleden
Hoeveelheid ingeleverd vuurwerk stijgt tot bijna 360 kilo

DEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.

50 minuten geleden
Jetten vindt het ongepast dat Mladić begrafenis met eer krijgt

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.

1 uur geleden
Verdachte stalking Marco van Basten krijgt psychiatrische zorg

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag het voorarrest opgeschort van een 47-jarige vrouw die ervan wordt verdacht dat zij oud-profvoetballer Marco van Basten heeft gestalkt. De rechtbank gaf een zogeheten zorgmachtiging af, zodat de vrouw zorg kan krijgen in een forensisch psychiatrische kliniek.

1 uur geleden
Provincies zien in PBL-rapport hun visie op stikstofpakket terug

DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.

2 uur geleden
Vrouw veroordeeld tot 4 jaar cel en tbs voor doodsteken huisbaas

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.

2 uur geleden