Bedroefde Jordan 'voelt iedereens pijn' en wil verandering zien
PROTESTEN VSWASHINGTON (ANP) - Michael Jordan heeft via een verklaring opgeroepen tot verandering in de Verenigde Staten. "Het is genoeg geweest", schrijft de basketballegende over de dood van George Floyd. In de VS is het al dagenlang zeer onrustig.
"Ik ben diep bedroefd, boos en gepijnigd. Ik voel iedereens pijn en verontwaardiging", aldus de 57-jarige Jordan. "Ik sta achter de mensen die het ingewortelde racisme tegen donkere mensen willen stoppen."
Jordan vindt dat mensen zich moeten laten horen, maar wel op gepaste wijze. De afgelopen dagen werden er veel winkels geplunderd, politieauto's in brand gestoken en gebouwen vernield. "We moeten op een vredevolle manier doorgaan met het gevecht tegen onrechtvaardigheid en onze verantwoordelijkheid nemen", aldus de Amerikaanse sportheld.
"Onze stem moet de druk op de leiders verhogen om de regels aan te passen en anders moeten we ons stemrecht gebruiken voor rigoureuze veranderingen. Ik heb de antwoorden niet, maar onze collectieve stem laat sterkte zien; we laten ons niet scheiden door anderen."
Serena Williams deelde eerder op de dag een boodschap van haar sponsor Nike, die de slogan 'Just Do It' verving door 'For Once: Don't Do It'. "We moeten niet doen alsof het geen probleem is in de Verenigde Staten", schreef Williams bij het filmpje.
Opvallend genoeg werd het filmpje van Nike gedeeld door concurrent Adidas. "Alleen samen kunnen we dit veranderen", luidde het commentaar van Adidas.
Ook veel andere grote sporters spreken zich uit over de zaak. "George is vermoord. George was geen mens voor die agent, die z'n leven langzaam en met opzet wegnam", schreef basketballer Stephen Curry van Golden State Warriors een paar dagen geleden al op social media.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
10 minuten geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.
19 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.
22 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."
1 dag geleden