Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijvigheid ondernemingen omlaag, recessie in Europa aanstaande

Bedrijvigheid ondernemingen omlaag, recessie in Europa aanstaande

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid van ondernemingen in de eurozone is vorige maand verder teruggelopen. Dat komt naar voren uit definitieve cijfers van onderzoeksbureau S&P Global. Daarmee lijkt een recessie in Europa ook aanstaande. Sommige economen denken zelfs dat een deel van de eurozone, zoals Duitsland, al te maken heeft met krimp.

De samengestelde inkoopmanagersindex van de eurozone, waarmee de bedrijvigheid in zowel de industrie als de dienstensector wordt gemeten, kwam uit op 48,1. Alles onder de 50 duidt op krimp, alles daarboven op groei. In augustus kwam die economische graadmeter nog op een stand van 48,9 uit.

In landen als Duitsland, Italië en Spanje nam de bedrijvigheid in de dienstensector af. In Frankrijk was er nog wel groei en zelfs een toename ten opzichte van een maand eerder. Bedrijven in de dienstensector in de eurozone hebben door de fors gestegen prijzen en de afgenomen vraag weinig vertrouwen meer in de economie. Dat vertrouwen daalde naar het laagste niveau sinds mei 2020, toen de eerste golf van de coronapandemie nog in volle hevigheid woedde.

Spanje

Spanje verlaagde woensdag ook de verwachtingen voor de economische groei voor volgend jaar als gevolg van de inflatie en de hogere rente. De economie van het Zuid-Europese land groeit nu naar verwachting met 1,4 procent, denkt de Spaanse centrale bank. In juni ging de bank nog uit van 2,8 procent groei voor 2023. Vorige week schatte de Spaanse overheid de groei voor 2023 nog op 2,1 procent.

Vorige maand wees een peiling van persbureau Reuters uit dat er een kans van 60 procent is op een recessie in de eurozone binnen een jaar. Voor het Verenigd Koninkrijk werd die kans in een andere peiling op 75 procent gezet. In dat land, met een grote dienstensector, nam de bedrijvigheid in dat deel van de economie vorige maand het scherpst af sinds begin vorig jaar.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurzen New York openen vlak, chipbedrijf AMD verliezer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag bijna vlak geopend. Een dag eerder waren er verliezen door zorgen bij beleggers op Wall Street over de sterk gestegen waarderingen van grote techbedrijven door het optimisme over AI. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD), dat ook een belangrijke speler is op AI-gebied, meldde kwartaalcijfers en werd daarop 1,7 procent lager gezet.

6 minuten geleden
Acties en prijsverlagingen helpen McDonald's aan omzetgroei

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.

1 uur geleden
Protestacties in Parijs bij opening eerste winkel Chinese Shein

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.

3 uur geleden
Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.

4 uur geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

4 uur geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

5 uur geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

5 uur geleden