Bedrijvige beursweek met Philips, Apple, Tesla en Microsoft
AMSTERDAM (ANP) - Het cijferseizoen krijgt de komende beursweek een vervolg. In Amsterdam gaat de aandacht aan het begin van de week uit naar Philips. Het zorgtechnologieconcern kwam onlangs al met een winst- en omzetalarm. Daarnaast is de aandacht in de Verenigde Staten gericht op handelsupdates van bekende bedrijven als Apple, Tesla en Microsoft. Verder neemt de Amerikaanse Federal Reserve een rentebesluit.
Philips liet beleggers eerder deze maand schrikken. De onderneming moest meer geld opzij zetten vanwege de terugroepactie van zijn slaapapneuapparaten. De apparaten bevatten een isolatieschuim dat bleek af te kunnen brokkelen, wat gevaarlijk kan zijn voor gebruikers. Ook zou het schuim, als het in aanraking komt met bepaalde schoonmaakmiddelen, tot chemische reacties kunnen leiden die mogelijk schadelijk zijn. Daarnaast waarschuwde Philips al voor mindere resultaten, onder meer door problemen in de leveringsketen en stijgende kosten.
Signify, de voormalige verlichtingstak van Philips, komt deze week ook met cijfers. In Amsterdam is er verder aandacht voor updates van vastgoedfonds NSI en vastgoedinvesteerder WDP.
Rentevrees
Vorige week waren de beurzen in de ban van de rentevrees. De rentes op de obligatiemarkten stijgen door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank het belangrijkste rentetarief dit jaar flink gaat verhogen om de hard oplopende inflatie aan te pakken. Deze week neemt de Federal Reserve daar een besluit over. Hogere rentetarieven zijn slecht nieuws voor risicovollere beleggingen als aandelen en voor techaandelen in het bijzonder. Zo is de Nasdaq sinds het begin van het jaar 11 procent kwijtgeraakt.
In de Verenigde Staten komen ook Logitech, IBM en Intel met resultaten. Verder staan fastfoodketen McDonald's, vliegtuigbouwer Boeing, industrieconcern General Electric, telecomaanbieder AT&T, oliedienstverlener Halliburton, farmaceut Johnson & Johnson, olie- en gasconcern Chevron en vrachtwagenfabrikant Paccar, het moederbedrijf van DAF, op de rol.
Daarnaast komt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) met een nieuwe raming voor de groei van de wereldeconomie. Hier is de vraag in hoeverre de verspreiding van de omikronvariant invloed heeft op het herstel van de coronacrisis.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy blijft voorlopig minder vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europa leveren. Door de oorlog in het Midden-Oosten kan het bedrijf zijn afspraken niet nakomen en daarom beroept het zich opnieuw op overmacht, ook wel force majeure genoemd.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis ontvangt een lening van 500 miljoen euro van de Europese Investeringsbank (EIB). Het geld is bedoeld voor de uitbreiding, verzwaring en vernieuwing van het stroomnet in de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - De Italiaanse regering heeft opnieuw ingestemd met een tijdelijke accijnsverlaging op diesel als reactie op de stijgende brandstofprijzen. Maandagavond werd een decreet aangenomen dat de prijs van diesel tot 6 augustus verlaagt met 17 eurocent per liter. De maatregel geldt niet voor benzine.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Johnson & Johnson heeft een schikking van 5,5 miljard dollar getroffen om de rechtszaken te beëindigen die verband houden met claims dat de talkproducten van het bedrijf, waaronder babypoeder, eierstokkanker veroorzaken. De schikking zou een einde kunnen maken aan de juridische strijd die het farmaceutische bedrijf al jaren achtervolgt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer Nederlanders gaan dit jaar met de elektrische auto op vakantie. Dit komt deels door de hoge brandstofprijzen, meldt snellaadbedrijf Fastned op basis van onderzoek en eigen cijfers.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken aan de Nederlandse pomp is dinsdag iets goedkoper geworden, nadat de olieprijzen maandag flink zakten door de Amerikaanse gevechtspauze in de oorlog met Iran. Intussen gaan de olie- en gasprijzen op de groothandelsmarkten verder omlaag.
3 uur geleden