Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen

Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische lobby van grote bedrijven is met een plan gekomen om wanbetalingen op obligaties te voorkomen. Dat gebeurt op het moment dat enkele van de grootste bedrijven van het land worstelen om geld bij investeerders te krijgen.

Bedrijven zoals staalproducent Severstal en de Russische Spoorwegen hebben een betalingsdeadline op buitenlandse schulden gemist. Dat kwam vooral door de trage verwerking van de transacties door internationale banken, die bang zijn internationale sancties tegen Rusland te schenden.

De Unie van Industriëlen en Ondernemers wil een golf van wanbetalingen en bevriezingen van buitenlandse tegoeden voorkomen. Om die reden zou de rol van uitbetalingsinstantie en register voor de obligaties toegewezen moeten worden aan het in Moskou gevestigde National Settlement Depository, aldus de instantie. Dat moet wel met instemming van een meerderheid van de obligatiehouders.

Door de verantwoordelijkheid over te hevelen moet voorkomen worden dat buitenlandse schuldeisers bedrijven van wanbetaling kunnen betichten als betalingen vertragingen oplopen. Niet-Russen zouden volgens het plan ook betalingen voor de obligaties kunnen ontvangen op speciale vreemde-valutarekeningen bij Russische banken. Het voorstel van de Unie is ingediend bij de Russische centrale bank en de regering.

Volgens kenners is het veranderen van de voorwaarden van schulden door middel van een stemming onder obligatiehouders uniek. Vooral omdat voor elke lening een andere drempel geldt. Veel van de leningen zijn voor meer dan 50 procent in handen van Russische houders. Daardoor zal het voor veel bedrijven mogelijk worden de veranderingen op legitieme wijze door te voeren.

Meer uit Financieel

Onlinewoonwinkel Fonq is failliet verklaard

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.

4 minuten geleden
China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

1 uur geleden
De Hypotheekshop ziet stevige toename hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland laten deze week de sterkste stijging zien sinds maart vorig jaar. Dat constateert hypotheekadviesketen De Hypotheekshop. Sinds de VS en Israël een kleine maand geleden Iran aanvielen lopen de rentes duidelijk op.

1 uur geleden
Italië onderzoekt cosmeticabedrijven om verkoop aan kinderen

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt cosmeticaverkopers Sephora en Benefit Cosmetics, beide eigendom van het Franse luxeconcern LVMH, om mogelijke oneerlijke handelspraktijken. Het onderzoek is gericht op de marketing van producten voor volwassenen aan kinderen en tieners.

1 uur geleden
Britten starten onderzoek naar Just Eat om misleidende recensies

LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.

2 uur geleden
AEX-index licht lager ondanks uitstel aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".

3 uur geleden