Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen

Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische lobby van grote bedrijven is met een plan gekomen om wanbetalingen op obligaties te voorkomen. Dat gebeurt op het moment dat enkele van de grootste bedrijven van het land worstelen om geld bij investeerders te krijgen.

Bedrijven zoals staalproducent Severstal en de Russische Spoorwegen hebben een betalingsdeadline op buitenlandse schulden gemist. Dat kwam vooral door de trage verwerking van de transacties door internationale banken, die bang zijn internationale sancties tegen Rusland te schenden.

De Unie van Industriƫlen en Ondernemers wil een golf van wanbetalingen en bevriezingen van buitenlandse tegoeden voorkomen. Om die reden zou de rol van uitbetalingsinstantie en register voor de obligaties toegewezen moeten worden aan het in Moskou gevestigde National Settlement Depository, aldus de instantie. Dat moet wel met instemming van een meerderheid van de obligatiehouders.

Door de verantwoordelijkheid over te hevelen moet voorkomen worden dat buitenlandse schuldeisers bedrijven van wanbetaling kunnen betichten als betalingen vertragingen oplopen. Niet-Russen zouden volgens het plan ook betalingen voor de obligaties kunnen ontvangen op speciale vreemde-valutarekeningen bij Russische banken. Het voorstel van de Unie is ingediend bij de Russische centrale bank en de regering.

Volgens kenners is het veranderen van de voorwaarden van schulden door middel van een stemming onder obligatiehouders uniek. Vooral omdat voor elke lening een andere drempel geldt. Veel van de leningen zijn voor meer dan 50 procent in handen van Russische houders. Daardoor zal het voor veel bedrijven mogelijk worden de veranderingen op legitieme wijze door te voeren.

Meer uit Financieel

Economische groei eurozone zwakt af in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

6 minuten geleden
Unilever gaat prijzen verhogen door stijgende kosten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.

8 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3 procent door energieprijzen

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

1 uur geleden
Econoom CBS: grootste impact Iranoorlog zit nu nog tussen de oren

DEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.

1 uur geleden
Activisten bestormen aandeelhoudersvergadering vleesbedrijf JBS

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal iets na 10.00 uur donderdagochtend uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. Greenpeace heeft de zaal nu bezet, waardoor onduidelijk is of de vergadering later op de dag nog door kan gaan.

1 uur geleden
Consumentenbond ziet nog steeds misleidende reisaanbiedingen

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.

1 uur geleden
Overheid laat nullijn los in nieuw cao-bod aan rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.

2 uur geleden