Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen

Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische lobby van grote bedrijven is met een plan gekomen om wanbetalingen op obligaties te voorkomen. Dat gebeurt op het moment dat enkele van de grootste bedrijven van het land worstelen om geld bij investeerders te krijgen.

Bedrijven zoals staalproducent Severstal en de Russische Spoorwegen hebben een betalingsdeadline op buitenlandse schulden gemist. Dat kwam vooral door de trage verwerking van de transacties door internationale banken, die bang zijn internationale sancties tegen Rusland te schenden.

De Unie van Industriëlen en Ondernemers wil een golf van wanbetalingen en bevriezingen van buitenlandse tegoeden voorkomen. Om die reden zou de rol van uitbetalingsinstantie en register voor de obligaties toegewezen moeten worden aan het in Moskou gevestigde National Settlement Depository, aldus de instantie. Dat moet wel met instemming van een meerderheid van de obligatiehouders.

Door de verantwoordelijkheid over te hevelen moet voorkomen worden dat buitenlandse schuldeisers bedrijven van wanbetaling kunnen betichten als betalingen vertragingen oplopen. Niet-Russen zouden volgens het plan ook betalingen voor de obligaties kunnen ontvangen op speciale vreemde-valutarekeningen bij Russische banken. Het voorstel van de Unie is ingediend bij de Russische centrale bank en de regering.

Volgens kenners is het veranderen van de voorwaarden van schulden door middel van een stemming onder obligatiehouders uniek. Vooral omdat voor elke lening een andere drempel geldt. Veel van de leningen zijn voor meer dan 50 procent in handen van Russische houders. Daardoor zal het voor veel bedrijven mogelijk worden de veranderingen op legitieme wijze door te voeren.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

2 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

3 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

4 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

5 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

6 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

7 uur geleden