Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische lobby van grote bedrijven is met een plan gekomen om wanbetalingen op obligaties te voorkomen. Dat gebeurt op het moment dat enkele van de grootste bedrijven van het land worstelen om geld bij investeerders te krijgen.
Bedrijven zoals staalproducent Severstal en de Russische Spoorwegen hebben een betalingsdeadline op buitenlandse schulden gemist. Dat kwam vooral door de trage verwerking van de transacties door internationale banken, die bang zijn internationale sancties tegen Rusland te schenden.
De Unie van Industriëlen en Ondernemers wil een golf van wanbetalingen en bevriezingen van buitenlandse tegoeden voorkomen. Om die reden zou de rol van uitbetalingsinstantie en register voor de obligaties toegewezen moeten worden aan het in Moskou gevestigde National Settlement Depository, aldus de instantie. Dat moet wel met instemming van een meerderheid van de obligatiehouders.
Door de verantwoordelijkheid over te hevelen moet voorkomen worden dat buitenlandse schuldeisers bedrijven van wanbetaling kunnen betichten als betalingen vertragingen oplopen. Niet-Russen zouden volgens het plan ook betalingen voor de obligaties kunnen ontvangen op speciale vreemde-valutarekeningen bij Russische banken. Het voorstel van de Unie is ingediend bij de Russische centrale bank en de regering.
Volgens kenners is het veranderen van de voorwaarden van schulden door middel van een stemming onder obligatiehouders uniek. Vooral omdat voor elke lening een andere drempel geldt. Veel van de leningen zijn voor meer dan 50 procent in handen van Russische houders. Daardoor zal het voor veel bedrijven mogelijk worden de veranderingen op legitieme wijze door te voeren.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google-moeder Alphabet gaat dit jaar nog veel meer geld investeren in toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Het bedrijf zei bij de bekendmaking van de cijfers over het vierde kwartaal en 2025 dat de kapitaalinvesteringen in 2026 zullen uitkomen tussen de 175 miljard en 185 miljard dollar.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
6 uur geleden