Bedrijvenlobby Rusland komt met plan wanbetalingen te voorkomen
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Een Russische lobby van grote bedrijven is met een plan gekomen om wanbetalingen op obligaties te voorkomen. Dat gebeurt op het moment dat enkele van de grootste bedrijven van het land worstelen om geld bij investeerders te krijgen.
Bedrijven zoals staalproducent Severstal en de Russische Spoorwegen hebben een betalingsdeadline op buitenlandse schulden gemist. Dat kwam vooral door de trage verwerking van de transacties door internationale banken, die bang zijn internationale sancties tegen Rusland te schenden.
De Unie van Industriëlen en Ondernemers wil een golf van wanbetalingen en bevriezingen van buitenlandse tegoeden voorkomen. Om die reden zou de rol van uitbetalingsinstantie en register voor de obligaties toegewezen moeten worden aan het in Moskou gevestigde National Settlement Depository, aldus de instantie. Dat moet wel met instemming van een meerderheid van de obligatiehouders.
Door de verantwoordelijkheid over te hevelen moet voorkomen worden dat buitenlandse schuldeisers bedrijven van wanbetaling kunnen betichten als betalingen vertragingen oplopen. Niet-Russen zouden volgens het plan ook betalingen voor de obligaties kunnen ontvangen op speciale vreemde-valutarekeningen bij Russische banken. Het voorstel van de Unie is ingediend bij de Russische centrale bank en de regering.
Volgens kenners is het veranderen van de voorwaarden van schulden door middel van een stemming onder obligatiehouders uniek. Vooral omdat voor elke lening een andere drempel geldt. Veel van de leningen zijn voor meer dan 50 procent in handen van Russische houders. Daardoor zal het voor veel bedrijven mogelijk worden de veranderingen op legitieme wijze door te voeren.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
23 uur geleden