Bedrijven zeggen 93 miljard euro toe aan Frankrijk tijdens top
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Bedrijven hebben in totaal 93 miljard euro aan investeringen in Frankrijk toegezegd tijdens de jaarlijkse Choose France-top, zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Een groot deel daarvan steekt de Japanse techinvesteerder SoftBank in drie datacenters in Frankrijk.
Het Japanse bedrijf investeert 45 miljard euro in drie datacenters in het noorden van Frankrijk. Oprichter Masayoshi Son zei dat het geld voor 2031 geïnvesteerd wordt en dat het bedrag op kan lopen tot 75 miljard euro.
De Franse president denkt dat de projecten Frankrijk een leidende positie kunnen geven in Europa op het gebied van datacenters en rekenkracht. Ook ziet hij dat Europa duidelijk bezig is de achterstand op het gebied van rekencapaciteit met de VS en China in te halen.
AI-hub
Macron spreekt van een recordeditie van de jaarlijkse top, bedoeld om buitenlandse investeerders aan te trekken. Het totale bedrag van dit jaar is volgens de president hoger dan het bedrag van de voorgaande acht edities bij elkaar opgeteld.
Veel van de aangekondigde investeringen hebben te maken met kunstmatige intelligentie (AI). Zo investeert de Canadese vermogensbeheerder Brookfield miljarden in AI-gerelateerde infrastructuur en maakte het Amerikaanse softwarebedrijf Salesforce bekend 2 miljard euro te investeren in een AI-hub in Parijs. Techconcern Amazon gaat drie extra logistieke locaties openen en wil zijn cloud- en AI-activiteiten in Frankrijk uitbreiden.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
8 uur geleden