'Bedrijven willen personeel voorlopig nog thuis houden'
AMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers missen kantoor en willen graag terug, maar werkgevers zijn voorzichtig met een heropening van de werkplek en laten hun personeel voorlopig liever nog thuiswerken. Dat concludeert bedrijfsinrichter Koninklijke Ahrend op basis van een onderzoek onder zo'n 600 werkgevers en 600 werknemers.
Slechts 10 procent van de werkgevers verwacht in het derde kwartaal een volledige terugkeer na kantoor. De actuele dreiging van nieuwe uitbraken van het coronavirus speelt daarin een rol, aldus Ahrend. De meerderheid van de werkgevers houdt in de aankomende periode rekening met een bezettingsgraad op kantoor van minder dan 60 procent. Een derde gaat uit van een bezettingsgraad van minder dan 40 procent.
Zo'n 18 procent van de werkgevers verwacht dat hun werknemers na de coronacrisis weer volledig op kantoor werken. Van de werknemers zelf denkt 28 procent dat ze in de toekomst weer helemaal terug kunnen naar kantoor.
Productiviteit
Het overgrote deel van de ondervraagde werknemers wil weer terug naar kantoor. Het niet beschikken over een goede thuiswerkplek, gebrek aan sociale interactie en afnemende betrokkenheid bij de organisatie zijn daar redenen voor. Toch staan veel werknemers positief tegenover vaker optioneel thuiswerken. Zo zeggen mensen thuis productiever en gelukkiger te zijn, en een betere balans tussen werk en privé te ervaren.
Driekwart van de werkgevers vindt dat thuiswerken bijdraagt aan de productiviteit. Wel is het volgens hen bij langdurig volledig thuiswerken, zoals tijdens de lockdown het geval is, lastiger om de prestaties en betrokkenheid van medewerkers op afstand te waarborgen en nieuwe projecten op te starten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
20 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
4 uur geleden