Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven waarschuwen jongeren voor desinformatie over kraanwater

Bedrijven waarschuwen jongeren voor desinformatie over kraanwater

DEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.

De drinkwaterbedrijven melden dat ze "feitelijke, toegankelijke informatie over de kwaliteit van kraanwater, het zuiveringsproces en het toezicht daarop" gaan verspreiden. Daarvoor zijn onder meer video's gemaakt die online worden gedeeld. "We laten de jongeren weten dat we ons kraanwater zeer goed zuiveren, je het dus niet zelf hoeft te filteren, en dat kraanwater goede stoffen zoals mineralen bevat", zegt Annika Gillissen van drinkwaterbedrijf PWN.

Volgens een door Vewin als representatief beoordeeld onderzoek van Motivaction maken zes op de tien jongeren van 18 tot 24 jaar zich soms zorgen over de veiligheid en gezondheid van kraanwater. Dat percentage ligt een stuk hoger dan in andere leeftijdsgroepen. Van die groep maakt 40 procent zich zorgen over de veiligheid van kraanwater. Voor 7 procent van de jongeren geldt dat ze zich grote zorgen maken. Verder vertrouwt ongeveer zeven op de tien jongeren erop dat hun drinkwaterbedrijf open en eerlijk communiceert over de herkomst en kwaliteit van kraanwater. Bij de andere Nederlanders geldt dat voor bijna acht op de tien mensen.

"Ook maakt driekwart van de jongeren zich wel eens zorgen over de beschikbaarheid van kraanwater en ervaren zij de drinkwaterbedrijven als minder transparant", stellen de bedrijven en Vewin. "Tegelijkertijd speelt informatie van sociale media bij deze doelgroep een grote rol in hun beeldvorming. En juist daar zie je de afgelopen jaren video's die suggereren dat kraanwater onveilig is of eerst gefilterd moet worden."

Meer uit Binnenland

Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

5 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

8 uur geleden
Drie verdachten schietincident Nijmegen vrij, twee langer vast

NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.

13 uur geleden
30 jaar cel voor doden kleuter Dean, Romy W. krijgt voorwaarden

GENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

14 uur geleden
Stichting hoopt dat draagmoederschap normaler wordt door Jetten

DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."

15 uur geleden
Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

15 uur geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

16 uur geleden