Bedrijven VS blijven moeite hebben met werven personeel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven is in augustus wederom minder hard gegroeid dan verwacht. Nieuwe cijfers van loonstrookverwerker ADP wijzen erop dat veel bedrijven moeite blijven hebben met het vinden van personeel nu de economie weer flink aantrekt en de vraag naar extra werknemers toeneemt.
Volgens ADP kwamen er afgelopen maand slechts 374.000 nieuwe banen bij in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten. Economen hadden in doorsnee op 625.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend. Het cijfer van juli werd daarnaast ook nog neerwaarts bijgesteld naar 326.000 nieuwe banen. Eerder werd hier nog een plus van 330.000 arbeidsplaatsen gemeld.
Het herstel van de banenmarkt heeft volgens kenners een deuk opgelopen door de verdere verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus. "De banengroei blijft sterk, maar is ver verwijderd van het tempo van de afgelopen maanden", verduidelijkt Mark Zandi, hoofdeconoom van Moody's Analytics.
De gecombineerde loonstijging in juli en augustus was verder de traagste sinds het begin van het jaar, volgens ADP. De gegevens van ADP lopen vooruit op het maandelijkse banenrapport dat de Amerikaanse overheid vrijdag publiceert. In die studie worden ook de ontwikkelingen in de publieke sector meegenomen. Economen verwachten hier in doorsnee dat er afgelopen maand 652.000 banen zijn bijgekomen. Het werkloosheidscijfer zal naar verwachting dalen tot 5,2 procent omdat de arbeidsparticipatie toeneemt.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.
8 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.
42 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.
2 uur geledenASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.
3 uur geleden