Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven VS blijven moeite hebben met werven personeel

Bedrijven VS blijven moeite hebben met werven personeel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven is in augustus wederom minder hard gegroeid dan verwacht. Nieuwe cijfers van loonstrookverwerker ADP wijzen erop dat veel bedrijven moeite blijven hebben met het vinden van personeel nu de economie weer flink aantrekt en de vraag naar extra werknemers toeneemt.

Volgens ADP kwamen er afgelopen maand slechts 374.000 nieuwe banen bij in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten. Economen hadden in doorsnee op 625.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend. Het cijfer van juli werd daarnaast ook nog neerwaarts bijgesteld naar 326.000 nieuwe banen. Eerder werd hier nog een plus van 330.000 arbeidsplaatsen gemeld.

Het herstel van de banenmarkt heeft volgens kenners een deuk opgelopen door de verdere verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus. "De banengroei blijft sterk, maar is ver verwijderd van het tempo van de afgelopen maanden", verduidelijkt Mark Zandi, hoofdeconoom van Moody's Analytics.

De gecombineerde loonstijging in juli en augustus was verder de traagste sinds het begin van het jaar, volgens ADP. De gegevens van ADP lopen vooruit op het maandelijkse banenrapport dat de Amerikaanse overheid vrijdag publiceert. In die studie worden ook de ontwikkelingen in de publieke sector meegenomen. Economen verwachten hier in doorsnee dat er afgelopen maand 652.000 banen zijn bijgekomen. Het werkloosheidscijfer zal naar verwachting dalen tot 5,2 procent omdat de arbeidsparticipatie toeneemt.

Meer uit Financieel

Beurzen in Europa op winst na rentepauze ECB en kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren plussen te zien op de koersenborden, nadat de Europese Centrale Bank de rente gelijk had gehouden en centralebankpresident Christine Lagarde haar vroegtijdige vertrek had aangekondigd. Beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van veel aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijven.

13 minuten geleden
Reuters: Rusland verlengt exportverbod diesel, met uitzonderingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland verlengt zijn exportverbod voor diesel tot het einde van dit jaar, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Russische regering geeft volgens Reuters bepaalde bedrijven wel toestemming om de brandstof naar het buitenland te vervoeren binnen een quotasysteem, om zo de dieseldeal met de Amerikaanse regering na te komen.

23 minuten geleden
Hoogovens grootste staalfabriek Italië moeten dicht

ROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse Hof van Cassatie heeft een uitspraak van een lagere rechtbank bekrachtigd over de sluiting van de hoogovens van de voormalige Ilva-fabriek in de stad Tarente, de grootste staalfabriek van het land. Eerder beval een rechtbank in Milaan om de hoogovens te sluiten vanwege zorgen over de volksgezondheid en het milieu. Daartegen was hoger beroep aangetekend, maar dat is nu afgewezen.

26 minuten geleden
Minder aardappelen en uien geoogst, wel rond gemiddelde

DEN HAAG (ANP) - De oogstopbrengst van consumptieaardappelen en zaaiuien zal over 2026 lager zijn dan een jaar eerder. Dat becijfert het CBS in de voorlopige oogstraming akkerbouw. Ondanks de droogte van afgelopen zomer zullen de totale opbrengsten wel met die van de afgelopen tien jaar te vergelijken zijn.

1 uur geleden
ECB overwoog renteverhoging, maar zag te weinig aanleiding

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben donderdag een renteverhoging overwogen, maar kozen uiteindelijk unaniem voor een rentepauze. Dat komt doordat de ECB nog weinig signalen ziet dat de hogere energieprijzen doorwerken in het duurder worden van allerlei andere producten. Ook zijn de kosten voor lenen al een stuk toegenomen sinds de laatste vergadering in september, zei ECB-president Christine Lagarde tijdens een persconferentie over het rentebesluit.

1 uur geleden
Von der Leyen ziet Canada als partner in mondiale handelsstrijd

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen ziet Canada als partner in de handelsstrijd die momenteel wereldwijd wordt gevoerd. Dat zei ze op de eerste dag van de top tussen de EU en Canada.

2 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet keldert op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.

3 uur geleden