Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven trachten verstoringen vaarstop Rode Zee te beperken

Bedrijven trachten verstoringen vaarstop Rode Zee te beperken

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Verschillende bedrijven proberen verstoringen door de situatie in de Rode Zee zoveel mogelijk te beperken. Vrachtschepen trachten de belangrijke vaarroute te vermijden om de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen. De Zweedse meubelgigant IKEA houdt als gevolg daarvan al rekening met tekorten van sommige producten.

IKEA meldt in een verklaring op zoek te zijn naar alternatieve transportmogelijkheden. De route door de Rode Zee en het Suezkanaal, waar 12 procent van alle wereldhandel doorheen gaat, is ook voor IKEA belangrijk. "De situatie in het Suezkanaal zal leiden tot vertragingen en kan de beschikbaarheid van bepaalde IKEA-producten beperken", meldde het bedrijf dinsdag.

Ook Electrolux, 's werelds grootste producent van huishoudelijke producten, onderzoekt alternatieve opties. Het bedrijf schat vooralsnog in dat de impact op leveringen echter beperkt zal zijn. Die worden onder meer vervoerd op schepen van de Deense rederij Maersk, die vorige week besloot niet langer door de Rode Zee te varen.

Omvaarroute

Zuivelconcern Danone geeft aan dat de meeste goederen zijn omgeleid. Mocht de situatie langer dan twee tot drie maanden aanhouden, dan zal het bedrijf andere maatregelen nemen. Volgens een woordvoerder moet dan worden gedacht aan alternatieve routes over zee of over de weg.

De omvaarroute via Kaap de Goede Hoop, het meest zuidelijke punt van Afrika, is een van de opties die bedrijven hebben. Die omweg duurt gemiddeld tien dagen.

Meer uit Financieel

Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

21 minuten geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

23 minuten geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

1 uur geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

1 uur geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

1 uur geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

11 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

11 uur geleden