Bedrijven trachten verstoringen vaarstop Rode Zee te beperken
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Verschillende bedrijven proberen verstoringen door de situatie in de Rode Zee zoveel mogelijk te beperken. Vrachtschepen trachten de belangrijke vaarroute te vermijden om de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen. De Zweedse meubelgigant IKEA houdt als gevolg daarvan al rekening met tekorten van sommige producten.
IKEA meldt in een verklaring op zoek te zijn naar alternatieve transportmogelijkheden. De route door de Rode Zee en het Suezkanaal, waar 12 procent van alle wereldhandel doorheen gaat, is ook voor IKEA belangrijk. "De situatie in het Suezkanaal zal leiden tot vertragingen en kan de beschikbaarheid van bepaalde IKEA-producten beperken", meldde het bedrijf dinsdag.
Ook Electrolux, 's werelds grootste producent van huishoudelijke producten, onderzoekt alternatieve opties. Het bedrijf schat vooralsnog in dat de impact op leveringen echter beperkt zal zijn. Die worden onder meer vervoerd op schepen van de Deense rederij Maersk, die vorige week besloot niet langer door de Rode Zee te varen.
Omvaarroute
Zuivelconcern Danone geeft aan dat de meeste goederen zijn omgeleid. Mocht de situatie langer dan twee tot drie maanden aanhouden, dan zal het bedrijf andere maatregelen nemen. Volgens een woordvoerder moet dan worden gedacht aan alternatieve routes over zee of over de weg.
De omvaarroute via Kaap de Goede Hoop, het meest zuidelijke punt van Afrika, is een van de opties die bedrijven hebben. Die omweg duurt gemiddeld tien dagen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creƫren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
10 uur geleden