Bedrijven trachten verstoringen vaarstop Rode Zee te beperken
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Verschillende bedrijven proberen verstoringen door de situatie in de Rode Zee zoveel mogelijk te beperken. Vrachtschepen trachten de belangrijke vaarroute te vermijden om de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen. De Zweedse meubelgigant IKEA houdt als gevolg daarvan al rekening met tekorten van sommige producten.
IKEA meldt in een verklaring op zoek te zijn naar alternatieve transportmogelijkheden. De route door de Rode Zee en het Suezkanaal, waar 12 procent van alle wereldhandel doorheen gaat, is ook voor IKEA belangrijk. "De situatie in het Suezkanaal zal leiden tot vertragingen en kan de beschikbaarheid van bepaalde IKEA-producten beperken", meldde het bedrijf dinsdag.
Ook Electrolux, 's werelds grootste producent van huishoudelijke producten, onderzoekt alternatieve opties. Het bedrijf schat vooralsnog in dat de impact op leveringen echter beperkt zal zijn. Die worden onder meer vervoerd op schepen van de Deense rederij Maersk, die vorige week besloot niet langer door de Rode Zee te varen.
Omvaarroute
Zuivelconcern Danone geeft aan dat de meeste goederen zijn omgeleid. Mocht de situatie langer dan twee tot drie maanden aanhouden, dan zal het bedrijf andere maatregelen nemen. Volgens een woordvoerder moet dan worden gedacht aan alternatieve routes over zee of over de weg.
De omvaarroute via Kaap de Goede Hoop, het meest zuidelijke punt van Afrika, is een van de opties die bedrijven hebben. Die omweg duurt gemiddeld tien dagen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
11 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
17 uur geleden