Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven Rotterdamse haven: staking en acties 'zeer schadelijk'

Bedrijven Rotterdamse haven: staking en acties 'zeer schadelijk'

ROTTERDAM (ANP) - De staking van sjorders in combinatie met blokkadeacties is "zeer schadelijk" voor de Rotterdamse haven. Dat stelt Deltalinqs, de ondernemersorganisatie voor de bedrijven in de haven. Als de situatie langer aanhoudt, vreest de organisatie dat de doorvoer van bijvoorbeeld levensmiddelen, medicijnen en bouwmaterialen "in de knoei gaat komen".

Sjorders hebben het werk sinds woensdagmiddag neergelegd voor een betere cao. Vrijdag werd bekend dat deze staking voor onbepaalde tijd doorgaat, nadat een nieuw loonbod van werkgevers volgens vakbond FNV onvoldoende is gebleken.

Tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren daarnaast vrijdag terminals in de haven van Rotterdam. Zij vinden dat de gemeente Rotterdam en de haven "medeplichtig zijn aan de genocide in Gaza". De organisatie heeft voor zaterdag een "massablokkade" aangekondigd, waarmee zij alle transport van en naar de haven willen platleggen.

De goederen die uit de haven komen, zijn juist dagelijks nodig in Nederland, aldus Deltalinqs. "Dus we hopen op een snel einde aan deze situatie. We roepen de stakers daarom op weer aan tafel te gaan met de werkgevers. Dat is waar het gesprek hoort plaats te vinden." Aan de actievoerders wil de organisatie meegeven dat demonstreren "een groot goed" is, maar "doe dat op plekken die geen hinder geven".

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

35 minuten geleden
Grote storing bij grootste derivatenbeurs voorbij

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.

52 minuten geleden
Ledenparlement FNV vreest ledenkrimp als hervormingen doorgaan

AMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

56 minuten geleden
Heerts en Asscher noemen grotere bevoegdheid bij FNV essentieel

AMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Wingtech beschuldigt Nexperia van bouwen andere toeleveringsketen

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

2 uur geleden
Ook Vitens verhoogt drinkwaterprijs voor nodige investeringen

ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.

4 uur geleden
Adviseur Hoge Raad bezorgt gokkers die geld terug willen domper

DEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.

4 uur geleden