Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven Rotterdamse haven beklagen zich over 'verkeersinfarct'

Bedrijven Rotterdamse haven beklagen zich over 'verkeersinfarct'

ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven beklagen zich over het "enorme verkeersinfarct dat Rotterdam en de regio rond Rotterdam nu al twee dagen op rij raakt". Volgens Deltalinqs, de ondernemersvereniging voor bedrijven in het havengebied, kan het zo niet tot begin december voortduren.

Het verkeer rond Rotterdam wordt gehinderd door de sluiting van een spitsstrook op de A15 bij Rozenburg. Die extra strook blijft tot in december dicht vanwege voorbereidend werk voor de opening van de nieuwe snelweg A24 en de toegang naar de nieuwe tunnel van de Blankenburgverbinding. Vooral in de ochtend- en avondspits leidt dit tot forse vertragingen.

Deltalinqs-directeur Bas Janssen vindt dat Rijkswaterstaat de situatie erg heeft onderschat. Het bedrijfsleven waarschuwde eerder al dat de spitsstrook op de A15 niet zomaar dichtgegooid kan worden. Er had volgens Janssen actief gezocht moeten worden naar alternatieven en hinderbeperkende maatregelen, net als eerder bij de Calandbrug of bij andere projecten.

Deltalinqs wil nu snel met Rijkswaterstaat in gesprek om alsnog te zoeken naar eventuele alternatieven. "De herfst, die altijd met forse drukte gepaard gaat, is immers pas net begonnen. Reken maar uit hoe groot de ellende gaat worden als we dit zo doorzetten en meer weerellende met bijvoorbeeld straks ook gladheid er nog bovenop komt", stelt Janssen. "Dan hebben we geen 1000 kilometer file, maar gaan we echt nieuwe records breken in negatieve zin."

Meer uit Financieel

Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

4 uur geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

6 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

11 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

12 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

12 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

12 uur geleden