Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven rond serie Squid Game kelderen op Zuid-Koreaanse beurs

Bedrijven rond serie Squid Game kelderen op Zuid-Koreaanse beurs

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Op de Zuid-Koreaanse beurs zijn bedrijven die zijn gerelateerd aan de populaire Netflix-serie Squid Game hard onderuitgegaan. Beleggers zetten de aandelen vrijdag flink lager uit vrees dat het nieuwe seizoen van Squid Game niet aan de torenhoge verwachtingen kan voldoen.

Artist United, een filmdistributeur en marketingbedrijf waarvan Squid Game-hoofdrolspeler Lee Jung-jae de grootste aandeelhouder is, kelderde vrijdag 30 procent. Wysiwyg Studios, een andere investeerder in Artist United, leverde een kwart aan beurswaarde in, terwijl Dexter Studios, een Koreaanse partner van Netflix, 24 procent in waarde verloor.

In de Zuid-Koreaanse serie Squid Game moeten honderden mensen in spelletjes strijden voor een enorm geldbedrag. Wie afvalt of een spel niet voltooit, wordt gedood. Het tweede seizoen ging deze week, drie jaar na het slot van het eerste seizoen, van start. Speler 456 (Lee Jung-jae), die het spel heeft gewonnen, heeft zich voorgenomen zijn leven te wijden aan het vinden van de geheime spellocatie en het ten gronde richten van de gemaskerde mannen achter het ondergrondse spellenlabyrint.

Het eerste seizoen was een groot succes en de serie was een tijd een van de best bekeken titels op Netflix. Daarom waren de verwachtingen voor het tweede seizoen hooggespannen. Maar niet alle recensies zijn lovend. "Dit seizoen van Squid Game hint naar grotere ambities, maar doet weinig om die na te streven", heeft The New York Times bijvoorbeeld geschreven in een recensie, eraan toevoegend dat het verhaal "stagneert".

Meer uit Financieel

Meer vluchten in VS geschrapt om winterstorm, ook vanaf Schiphol

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.

3 minuten geleden
AEX-index licht lager na onzekerheid over importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.

1 uur geleden
VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.

2 uur geleden
Goud en zilver duurder door tariefonzekerheid VS, bitcoin daalt

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.

2 uur geleden
PostNL profiteert van zakelijke post, positief resultaat posttak

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.

3 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

4 uur geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

4 uur geleden