Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven rond serie Squid Game kelderen op Zuid-Koreaanse beurs

Bedrijven rond serie Squid Game kelderen op Zuid-Koreaanse beurs

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Op de Zuid-Koreaanse beurs zijn bedrijven die zijn gerelateerd aan de populaire Netflix-serie Squid Game hard onderuitgegaan. Beleggers zetten de aandelen vrijdag flink lager uit vrees dat het nieuwe seizoen van Squid Game niet aan de torenhoge verwachtingen kan voldoen.

Artist United, een filmdistributeur en marketingbedrijf waarvan Squid Game-hoofdrolspeler Lee Jung-jae de grootste aandeelhouder is, kelderde vrijdag 30 procent. Wysiwyg Studios, een andere investeerder in Artist United, leverde een kwart aan beurswaarde in, terwijl Dexter Studios, een Koreaanse partner van Netflix, 24 procent in waarde verloor.

In de Zuid-Koreaanse serie Squid Game moeten honderden mensen in spelletjes strijden voor een enorm geldbedrag. Wie afvalt of een spel niet voltooit, wordt gedood. Het tweede seizoen ging deze week, drie jaar na het slot van het eerste seizoen, van start. Speler 456 (Lee Jung-jae), die het spel heeft gewonnen, heeft zich voorgenomen zijn leven te wijden aan het vinden van de geheime spellocatie en het ten gronde richten van de gemaskerde mannen achter het ondergrondse spellenlabyrint.

Het eerste seizoen was een groot succes en de serie was een tijd een van de best bekeken titels op Netflix. Daarom waren de verwachtingen voor het tweede seizoen hooggespannen. Maar niet alle recensies zijn lovend. "Dit seizoen van Squid Game hint naar grotere ambities, maar doet weinig om die na te streven", heeft The New York Times bijvoorbeeld geschreven in een recensie, eraan toevoegend dat het verhaal "stagneert".

Meer uit Financieel

CNV wil meer steun voor moeders op de werkvloer

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.

12 minuten geleden
Tientallen winkels Gall & Gall blijven dicht om staking, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.

1 uur geleden
Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

2 uur geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

2 uur geleden
Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

8 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

10 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

12 uur geleden