Bedrijven rond serie Squid Game kelderen op Zuid-Koreaanse beurs
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Op de Zuid-Koreaanse beurs zijn bedrijven die zijn gerelateerd aan de populaire Netflix-serie Squid Game hard onderuitgegaan. Beleggers zetten de aandelen vrijdag flink lager uit vrees dat het nieuwe seizoen van Squid Game niet aan de torenhoge verwachtingen kan voldoen.
Artist United, een filmdistributeur en marketingbedrijf waarvan Squid Game-hoofdrolspeler Lee Jung-jae de grootste aandeelhouder is, kelderde vrijdag 30 procent. Wysiwyg Studios, een andere investeerder in Artist United, leverde een kwart aan beurswaarde in, terwijl Dexter Studios, een Koreaanse partner van Netflix, 24 procent in waarde verloor.
In de Zuid-Koreaanse serie Squid Game moeten honderden mensen in spelletjes strijden voor een enorm geldbedrag. Wie afvalt of een spel niet voltooit, wordt gedood. Het tweede seizoen ging deze week, drie jaar na het slot van het eerste seizoen, van start. Speler 456 (Lee Jung-jae), die het spel heeft gewonnen, heeft zich voorgenomen zijn leven te wijden aan het vinden van de geheime spellocatie en het ten gronde richten van de gemaskerde mannen achter het ondergrondse spellenlabyrint.
Het eerste seizoen was een groot succes en de serie was een tijd een van de best bekeken titels op Netflix. Daarom waren de verwachtingen voor het tweede seizoen hooggespannen. Maar niet alle recensies zijn lovend. "Dit seizoen van Squid Game hint naar grotere ambities, maar doet weinig om die na te streven", heeft The New York Times bijvoorbeeld geschreven in een recensie, eraan toevoegend dat het verhaal "stagneert".
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen vrezen dat Chinese bedrijven de geavanceerde AI-chips van Nvidia in handen hebben gekregen door mogelijke mazen in de wet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. De Verenigde Staten hebben juist strenge beperkingen opgelegd aan de verkoop van chips aan Chinese bedrijven om te voorkomen dat China over de meest geavanceerde chiptechnologie kan beschikken.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Arbeid heeft grote techbedrijven van het land, waaronder Samsung Electronics, opgeroepen hun hoge winsten meer te delen. Hij waarschuwde dat de ongekend hoge winsten in de chipsector vanwege de AI-hausse de ongelijkheid dreigen te vergroten.
1 uur geledenBALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.
3 uur geleden