Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven krijgen advies personeel dat buiten werkt te beschermen

Bedrijven krijgen advies personeel dat buiten werkt te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in sectoren die veel buiten werken doen er goed aan een tropenrooster in te stellen, aangepaste kleding te regelen voor medewerkers, hun zonnebrand aan te bieden en zwaar werk uit te stellen vanwege de hitte de komende dagen. Dat adviseren brancheorganisaties voor buitenberoepen zoals Bouwend Nederland en Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

Brancheorganisatie VNO-NCW laat weten dat werkgevers "in goed overleg" met werknemers moeten kijken waar behoefte aan is en wat er gedaan kan worden om hen te kunnen laten werken, zegt een woordvoerder. "Denk aan goed water drinken, niet te veel in de zon zijn, misschien de werktijd aanpassen en zwaar werk uitstellen."

Bouwend Nederland geeft als tips voor het voorkomen van verbranding of uitdroging bijvoorbeeld dat werkgevers koelvesten en andere kleding die hitte tegenhoudt beschikbaar stellen, maar ook extra pauzes in te lassen of de werktijden aan te passen. Bij een tropenrooster begint de werkdag in de bouw bijvoorbeeld om 05:30 uur. Ook zegt de organisatie tegen leden dat ze apparaten die veel warmte afgeven uit moeten zetten en werknemers de mogelijkheid moeten geven zich vaker om te kleden of te douchen. Ook zijn werkgevers in de bouw verplicht zonnebrand op de bouwplaats te hebben.

Ventileren

KHN geeft als tips onder meer personeel geen dranken te laten drinken waar veel cafeïne of suiker in zit, en dat medewerkers zo veel mogelijk lichte en luchtige kleding moeten dragen van bijvoorbeeld katoen of linnen. Verder moeten er zo veel mogelijk schaduwplekken zijn op het terras, voor zowel gasten als personeel. Ook wordt aangeraden eiwitrijk te eten met voldoende vitamines, en voldoende zout. Verder adviseert KHN de lichten minder aan te doen, dan komt er minder warmte van de lampen af. Ook moet er goede ventilatie zijn in de bar en keuken.

Op het Arboportaal van het ministerie van Sociale Zaken valt te lezen dat de werkgever onder meer moet zorgen voor het afvoeren van warme lucht door te ventileren, de werktijd kan verkorten en voldoende pauzes aan moet bieden, voor gekoelde dranken moet zorgen en zonwering moet ophangen. Ook moet een werkgever platte daken nat maken en nat houden.

Vanaf maandag 10.00 uur is het Nationaal Hitteplan actief, om kwetsbare groepen zoals ouderen te beschermen tegen gezondheidsproblemen die door de warmte kunnen ontstaan. Rijkswaterstaat stelt een eigen hitteprotocol in, waarin bijvoorbeeld gestrande reizigers zo snel mogelijk naar een plek met schaduw en eten en drinken gebracht worden, zoals een tankstation.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

7 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

11 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

11 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

11 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

11 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

14 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

22 uur geleden