Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven krijgen advies personeel dat buiten werkt te beschermen

Bedrijven krijgen advies personeel dat buiten werkt te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven in sectoren die veel buiten werken doen er goed aan een tropenrooster in te stellen, aangepaste kleding te regelen voor medewerkers, hun zonnebrand aan te bieden en zwaar werk uit te stellen vanwege de hitte de komende dagen. Dat adviseren brancheorganisaties voor buitenberoepen zoals Bouwend Nederland en Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

Brancheorganisatie VNO-NCW laat weten dat werkgevers "in goed overleg" met werknemers moeten kijken waar behoefte aan is en wat er gedaan kan worden om hen te kunnen laten werken, zegt een woordvoerder. "Denk aan goed water drinken, niet te veel in de zon zijn, misschien de werktijd aanpassen en zwaar werk uitstellen."

Bouwend Nederland geeft als tips voor het voorkomen van verbranding of uitdroging bijvoorbeeld dat werkgevers koelvesten en andere kleding die hitte tegenhoudt beschikbaar stellen, maar ook extra pauzes in te lassen of de werktijden aan te passen. Bij een tropenrooster begint de werkdag in de bouw bijvoorbeeld om 05:30 uur. Ook zegt de organisatie tegen leden dat ze apparaten die veel warmte afgeven uit moeten zetten en werknemers de mogelijkheid moeten geven zich vaker om te kleden of te douchen. Ook zijn werkgevers in de bouw verplicht zonnebrand op de bouwplaats te hebben.

Ventileren

KHN geeft als tips onder meer personeel geen dranken te laten drinken waar veel cafeïne of suiker in zit, en dat medewerkers zo veel mogelijk lichte en luchtige kleding moeten dragen van bijvoorbeeld katoen of linnen. Verder moeten er zo veel mogelijk schaduwplekken zijn op het terras, voor zowel gasten als personeel. Ook wordt aangeraden eiwitrijk te eten met voldoende vitamines, en voldoende zout. Verder adviseert KHN de lichten minder aan te doen, dan komt er minder warmte van de lampen af. Ook moet er goede ventilatie zijn in de bar en keuken.

Op het Arboportaal van het ministerie van Sociale Zaken valt te lezen dat de werkgever onder meer moet zorgen voor het afvoeren van warme lucht door te ventileren, de werktijd kan verkorten en voldoende pauzes aan moet bieden, voor gekoelde dranken moet zorgen en zonwering moet ophangen. Ook moet een werkgever platte daken nat maken en nat houden.

Vanaf maandag 10.00 uur is het Nationaal Hitteplan actief, om kwetsbare groepen zoals ouderen te beschermen tegen gezondheidsproblemen die door de warmte kunnen ontstaan. Rijkswaterstaat stelt een eigen hitteprotocol in, waarin bijvoorbeeld gestrande reizigers zo snel mogelijk naar een plek met schaduw en eten en drinken gebracht worden, zoals een tankstation.

Meer uit Binnenland

Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

32 minuten geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

1 uur geleden
Bewoners seniorencomplex opgevangen na brand

DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.

5 uur geleden
Bussen met asielzoekers van Ter Apel onderweg naar Groningen

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.

13 uur geleden
Patiënt Radboudumc heeft geen ebola, blijkt uit onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.

14 uur geleden
Tientallen activisten aangehouden na spoorblokkade Utrecht CS

UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.

15 uur geleden
Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

18 uur geleden