Bedrijven komen te weten hoeveel CO2 Google voor ze uitstoot
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijven die zakelijke diensten als Gmail en Docs afnemen bij Google kunnen binnenkort te weten komen hoeveel CO2 het Amerikaanse bedrijf voor hen uitstoot. Begin volgend jaar wil de cloudtak van Google die informatie beschikbaar stellen aan klanten. Die kunnen dan zelf beter inzicht verschaffen in hun CO2-voetafdruk en maatregelen nemen om die te verkleinen.
Clouddiensten worden gedreven door grote datacenters, die bekendstaan als zeer energie-intensief. Individuele klanten van Google-diensten maken daar echter maar voor een klein deel gebruik van en hebben tot nu toe geen idee hoeveel CO2-verbruik ze daardoor hebben. Met de nieuwe gegevens krijgen ze dat wel. Google geeft dan een opgave voor zowel de eigen uitstoot als de broeikasgassen die toeleveranciers van het techbedrijf produceren.
Google zegt overigens dat zijn datacenters tot de zuinigste ter wereld behoren. Het Amerikaanse bedrijf wil in 2030 netto geen CO2 meer uitstoten. Voor zijn eigen activiteiten gebruikt het bedrijf al hernieuwbare energie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de zakelijke dienstverlening is in 2025 met 3,6 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste kwartaalcijfers. In het vierde kwartaal lag de omzet 4,5 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. De prijzen in de zakelijke dienstverlening waren hoger dan een jaar eerder, wat bijdroeg aan de omzetgroei in de sector.
2 uur geleden