Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven komen te weten hoeveel CO2 Google voor ze uitstoot

Bedrijven komen te weten hoeveel CO2 Google voor ze uitstoot

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijven die zakelijke diensten als Gmail en Docs afnemen bij Google kunnen binnenkort te weten komen hoeveel CO2 het Amerikaanse bedrijf voor hen uitstoot. Begin volgend jaar wil de cloudtak van Google die informatie beschikbaar stellen aan klanten. Die kunnen dan zelf beter inzicht verschaffen in hun CO2-voetafdruk en maatregelen nemen om die te verkleinen.

Clouddiensten worden gedreven door grote datacenters, die bekendstaan als zeer energie-intensief. Individuele klanten van Google-diensten maken daar echter maar voor een klein deel gebruik van en hebben tot nu toe geen idee hoeveel CO2-verbruik ze daardoor hebben. Met de nieuwe gegevens krijgen ze dat wel. Google geeft dan een opgave voor zowel de eigen uitstoot als de broeikasgassen die toeleveranciers van het techbedrijf produceren.

Google zegt overigens dat zijn datacenters tot de zuinigste ter wereld behoren. Het Amerikaanse bedrijf wil in 2030 netto geen CO2 meer uitstoten. Voor zijn eigen activiteiten gebruikt het bedrijf al hernieuwbare energie.

Meer uit Financieel

Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

1 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen.

1 uur geleden
Wereldbank: Iranoorlog halveert economische groei Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Iranoorlog drukt zwaar op de economieën van landen in het Midden-Oosten zelf. De Wereldbank stelt in een nieuw rapport dat de economische groei daar dit jaar waarschijnlijk meer dan halveert.

1 uur geleden
Qatar begint werk aan groot complex voor hervatting lng-productie

QATAR (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is begonnen met werkzaamheden voor hervatting van de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij een grote fabriek na de wapenstilstand die is afgesproken door de Verenigde Staten en Iran. Die grote gasfaciliteit in Ras Laffan Industrial City raakte kort na het uitbreken van de oorlog beschadigd door een Iraanse aanval, waarop de productie werd stilgelegd.

1 uur geleden
Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

2 uur geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

2 uur geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

2 uur geleden