Bedrijven komen te weten hoeveel CO2 Google voor ze uitstoot
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijven die zakelijke diensten als Gmail en Docs afnemen bij Google kunnen binnenkort te weten komen hoeveel CO2 het Amerikaanse bedrijf voor hen uitstoot. Begin volgend jaar wil de cloudtak van Google die informatie beschikbaar stellen aan klanten. Die kunnen dan zelf beter inzicht verschaffen in hun CO2-voetafdruk en maatregelen nemen om die te verkleinen.
Clouddiensten worden gedreven door grote datacenters, die bekendstaan als zeer energie-intensief. Individuele klanten van Google-diensten maken daar echter maar voor een klein deel gebruik van en hebben tot nu toe geen idee hoeveel CO2-verbruik ze daardoor hebben. Met de nieuwe gegevens krijgen ze dat wel. Google geeft dan een opgave voor zowel de eigen uitstoot als de broeikasgassen die toeleveranciers van het techbedrijf produceren.
Google zegt overigens dat zijn datacenters tot de zuinigste ter wereld behoren. Het Amerikaanse bedrijf wil in 2030 netto geen CO2 meer uitstoten. Voor zijn eigen activiteiten gebruikt het bedrijf al hernieuwbare energie.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
42 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
4 uur geleden