Bedrijven komen te weten hoeveel CO2 Google voor ze uitstoot
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijven die zakelijke diensten als Gmail en Docs afnemen bij Google kunnen binnenkort te weten komen hoeveel CO2 het Amerikaanse bedrijf voor hen uitstoot. Begin volgend jaar wil de cloudtak van Google die informatie beschikbaar stellen aan klanten. Die kunnen dan zelf beter inzicht verschaffen in hun CO2-voetafdruk en maatregelen nemen om die te verkleinen.
Clouddiensten worden gedreven door grote datacenters, die bekendstaan als zeer energie-intensief. Individuele klanten van Google-diensten maken daar echter maar voor een klein deel gebruik van en hebben tot nu toe geen idee hoeveel CO2-verbruik ze daardoor hebben. Met de nieuwe gegevens krijgen ze dat wel. Google geeft dan een opgave voor zowel de eigen uitstoot als de broeikasgassen die toeleveranciers van het techbedrijf produceren.
Google zegt overigens dat zijn datacenters tot de zuinigste ter wereld behoren. Het Amerikaanse bedrijf wil in 2030 netto geen CO2 meer uitstoten. Voor zijn eigen activiteiten gebruikt het bedrijf al hernieuwbare energie.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
59 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".
3 uur geleden