Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven keren opnieuw voor record aan dividend uit

Bedrijven keren opnieuw voor record aan dividend uit

LONDEN (ANP) - Bedrijven hebben in het tweede kwartaal van dit jaar wereldwijd opnieuw voor een recordbedrag aan dividend uitgekeerd. In het eerste kwartaal deelden ondernemingen ook al voor een record aan winstuitkeringen uit aan aandeelhouders. In Nederland namen de dividendbetalingen flink toe, maar bleef het totaalbedrag net iets onder het record van 2022, meldt vermogensbeheerder Janus Henderson op basis van zijn wereldwijde dividend-index.

De Nederlandse dividendbetalingen stegen met ruim 18 procent tot een totaal van 9,2 miljard dollar, zo'n 8,5 miljard euro. Volgens Sander van der Ent, hoofd van Janus Henderson Benelux, was ING de grootste dividendbetaler. De bank droeg het meest bij aan de groei en verdubbelde haar dividend bijna ten opzichte van vorig jaar. Heineken drukte het sterkst op de Nederlandse dividendgroei door het dividend gelijk te houden, na teleurstellende jaarresultaten van de bierbrouwer.

Wereldwijd werd in het tweede kwartaal voor 606,1 miljard dollar (bijna 550 miljard euro) aan dividend uitgekeerd. Dat is bijna 6 procent meer dan een jaar geleden. De onderliggende groei was zelfs nog sterker met ruim 8 procent als rekening wordt gehouden met de invloed van wisselkoersen, met name de zwakke Japanse yen. 92 procent van de bedrijven verhoogde het dividend of hield het gelijk.

Banken waren opnieuw de belangrijkste drijvende kracht achter de hogere winstuitkeringen en waren goed voor een derde van de dividendgroei. Europese banken, die hebben geprofiteerd van de hogere rente, leverden daarbij de grootste bijdrage. Verzekeraars, telecombedrijven en autofabrikanten als Toyota droegen ook flink bij aan de dividendgroei in het tweede kwartaal. Mede dankzij de eerste dividendbetalingen van grote Amerikaanse techbedrijven als Facebook-moeder Meta en Google-eigenaar Alphabet, werd Janus Henderson ook positiever over de dividendbetalingen over heel 2024.

Meer uit Financieel

Records S&P 500 en Nasdaq ondanks stop handelsoverleg VS-Canada

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiebeurs Nasdaq nieuw recordstanden bereikten. De hoofdgraadmeters op Wall Street gaven eerder op de dag wel wat van de koerswinsten prijs na het nieuws dat president Donald Trump per direct de handelsgesprekken met Canada stopt. Later trokken de indices weer aan.

8 uur geleden
Trump stopt per direct handelsgesprekken met Canada

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump stopt per direct alle handelsgesprekken met Canada in verband met een Canadese belasting op digitale diensten. Dat meldde Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Ook zei hij dat Canada binnen zeven dagen te horen krijgt welke importheffingen het land krijgt opgelegd.

10 uur geleden
Bruins tevreden over voorwaarden ACM voor RTL-overname van DPG

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eppo Bruins (Media) denkt dat de voorwaarden die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft gesteld aan de overname van RTL door DPG de "onafhankelijkheid van de journalistiek versterken". De ACM ging vrijdag akkoord met de overname na lang gekeken te hebben naar de voorwaarden.

10 uur geleden
KLM wil met loonbod vakbonden tegemoetkomen

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil met een loonbod de vakbonden tegemoetkomen. KLM zegt de nullijn los te zullen laten en nodigt alle tien vakbonden uit voor een zogenoemd multi-overleg op 2 juli waar over vier cao's gesproken wordt. Dat overleg zal dan gaan over loon en looptijd, twee onderwerpen die voor al deze cao's relevant zijn, aldus KLM.

11 uur geleden
Winst voor AEX, Basic-Fit hoger na overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met winst het weekend ingegaan, mede geholpen door de nieuwe recordstanden op Wall Street. Bij de bedrijven op het Damrak stond fitnessketen Basic-Fit in de schijnwerpers door overnamegeruchten.

12 uur geleden
Vliegveld MAA niet in de buurt van faillissement, zegt provincie

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende Maastricht Aachen Airport (MAA) staat niet op punt van omvallen en zit daar ook niet tegenaan, zegt de Limburgse gedeputeerde Stephan Satijn. De luchthaven ten noorden van Maastricht sloot vorig jaar af met 11,5 miljoen euro verlies, fors meer dan in 2023.

14 uur geleden
Zakenbank meldt overnamegeruchten Basic-Fit, aandeel hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische zakenbank KBC Securities zegt dat er geruchten rondgaan over een mogelijke overname van de Nederlandse fitnessketen Basic-Fit. Volgens KBC Securities zou het Amerikaanse Planet Fitness interesse hebben om het beursgenoteerde Basic-Fit over te nemen. Op de Amsterdamse aandelenbeurs ging de koers met bijna 4 procent omhoog, na een eerdere plus van meer dan 8 procent.

14 uur geleden