Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven keren opnieuw voor record aan dividend uit

Bedrijven keren opnieuw voor record aan dividend uit

LONDEN (ANP) - Bedrijven hebben in het tweede kwartaal van dit jaar wereldwijd opnieuw voor een recordbedrag aan dividend uitgekeerd. In het eerste kwartaal deelden ondernemingen ook al voor een record aan winstuitkeringen uit aan aandeelhouders. In Nederland namen de dividendbetalingen flink toe, maar bleef het totaalbedrag net iets onder het record van 2022, meldt vermogensbeheerder Janus Henderson op basis van zijn wereldwijde dividend-index.

De Nederlandse dividendbetalingen stegen met ruim 18 procent tot een totaal van 9,2 miljard dollar, zo'n 8,5 miljard euro. Volgens Sander van der Ent, hoofd van Janus Henderson Benelux, was ING de grootste dividendbetaler. De bank droeg het meest bij aan de groei en verdubbelde haar dividend bijna ten opzichte van vorig jaar. Heineken drukte het sterkst op de Nederlandse dividendgroei door het dividend gelijk te houden, na teleurstellende jaarresultaten van de bierbrouwer.

Wereldwijd werd in het tweede kwartaal voor 606,1 miljard dollar (bijna 550 miljard euro) aan dividend uitgekeerd. Dat is bijna 6 procent meer dan een jaar geleden. De onderliggende groei was zelfs nog sterker met ruim 8 procent als rekening wordt gehouden met de invloed van wisselkoersen, met name de zwakke Japanse yen. 92 procent van de bedrijven verhoogde het dividend of hield het gelijk.

Banken waren opnieuw de belangrijkste drijvende kracht achter de hogere winstuitkeringen en waren goed voor een derde van de dividendgroei. Europese banken, die hebben geprofiteerd van de hogere rente, leverden daarbij de grootste bijdrage. Verzekeraars, telecombedrijven en autofabrikanten als Toyota droegen ook flink bij aan de dividendgroei in het tweede kwartaal. Mede dankzij de eerste dividendbetalingen van grote Amerikaanse techbedrijven als Facebook-moeder Meta en Google-eigenaar Alphabet, werd Janus Henderson ook positiever over de dividendbetalingen over heel 2024.

Meer uit Financieel

Australiƫ scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australiƫ gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

4 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

7 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

9 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

10 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

17 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

21 uur geleden