Bedrijven investeren bijna 2 procent minder
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven hebben in september 1,6 procent minder geïnvesteerd in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Vooral in vliegtuigen en woningen werd minder geld gestoken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In personenauto's werd meer geïnvesteerd. In augustus namen de bedrijfsinvesteringen nog met ruim 6 procent toe.
De mate waarin bedrijven bereid zijn om te investeren heeft volgens het CBS te maken met de situatie op de afzetmarkten. Ook de prestaties op de financiële markten zijn van invloed op de investeringsbereidheid, aldus het statistiekbureau. De cijfers zijn volgens het CBS niet gecorrigeerd voor werkdagen. September had dit jaar een werkdag minder dan vorig jaar.
Het CBS meldt verder dat de omstandigheden voor investeringen volgens ondernemers in november ongunstiger zijn dan in september. Dat komt vooral doordat de jaar-op-jaardaling van de export van goederen groter was. Ook daalde de bezettingsgraad in de industrie en was het oordeel van de industrie over de orderpositie minder positief.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
2 minuten geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
47 minuten geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.
3 uur geledenCHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.
3 uur geleden