Bedrijven investeerden in augustus minder
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven en organisaties hebben in augustus iets minder geïnvesteerd dan in dezelfde maand een jaar eerder. Onder meer in personenauto's werd minder geld gestoken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook daalden de investeringen in infrastructuur.
Niet alle investeringen daalden. Zo ging er wel meer geld naar nieuwe machines. Volgens het statistiekbureau namen de investeringen op jaarbasis met 0,6 procent af. Ten opzichte van dezelfde maand in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie, was de daling 20 procent.
Investeringen zijn een belangrijke aanjager van economische groei. Het CBS houdt ook maandelijks bij of de omstandigheden voor investeringen zijn verbeterd of verslechterd. In oktober waren die omstandigheden minder gunstig dan in september. Zo steeg de export minder hard dan voorheen en daalde ook het consumentenvertrouwen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.
28 minuten geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.
1 uur geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.
1 uur geleden