Bedrijven in Shenzhen van buitenwereld afgesloten vanwege corona
SHENZHEN (ANP/RTR) - Honderden grote bedrijven in de Chinese miljoenenstad Shenzhen moeten het contact met de buitenwereld beperkt houden. Onder meer elektronicabedrijf Foxconn, dat onder meer iPhones in elkaar zet, mag alleen personeel inzetten dat op het fabrieksterrein verblijft. Andere getroffen bedrijven zijn de maker van elektrische voertuigen BYD en techbedrijven als Huawei en ZTE.
Volgens het van oorsprong Taiwanese Foxconn gaat de productie in Shenzhen door als normaal. Het bedrijf liet weten alle aanwijzingen van de Chinese overheid op te volgen. Oliebedrijf CNOOC liet mensen weten dat ze zoveel mogelijk vanuit huis moesten werken de komende week.
Shenzhen had zondag 21 nieuwe coronagevallen, iets meer dan de negentien van zaterdag. Ten opzichte van andere landen zijn dat zeer lage aantallen voor een stad van haast 18 miljoen inwoners, maar de autoriteiten in Shenzhen worden bezorgd. China hanteert een beleid om corona volledig te proberen uit te bannen en schuwt daarbij harde maatregelen als lockdowns niet.
Tijdens eerdere lockdowns in Shanghai mochten bedrijven ook open blijven door middel van zo'n gesloten systeem. Onder meer een fabriek van Tesla kon op die manier produceren. Fabrieken die geen eigen woonruimte voor werknemers hadden richtten een deel van de fabrieksruimte in als slaapplaats.
Meer uit Financieel
MOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea streeft naar een verdere stijging van het operationeel resultaat tot 1 miljard euro in 2030. De grootste zorgverzekeraar van Nederland, bekend van merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer, Interpolis en FBTO, wil dat nieuwe doel bereiken met investeringen in groei, innovatie, digitalisering en efficiency.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of de clouddiensten van Amazon en Microsoft zo belangrijk zijn voor andere bedrijven dat ze een zogenaamde poortwachtersrol spelen. Als dat het geval is, legt Brussel de divisies strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA). Ze moeten dan onder andere meer ruimte bieden aan concurrenten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de fusie tussen AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta, heft het Nederlandse verfconcern ook zijn beschermingsconstructie tegen ongewenste overnamepogingen op. Dat zei voorzitter van de raad van commissarissen Ben Noteboom in een toelichting op de samensmelting.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).
5 uur geleden