Bedrijven in haven Rotterdam: slot op stroomnet is 'hard gelag'
ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven noemen het een hard gelag dat het elektriciteitsnet in de provincie Zuid-Holland zo goed als vol is, waardoor een nog groter gebied in en rond de haven op slot gaat voor nieuwe aanvragen van grootverbruikers. Dat zegt Deltalinqs, de ondernemersvereniging voor bedrijven in het havengebied.
"Midden in de energietransitie gaat het elektriciteitsnet in Rotterdam nu op slot", zegt voorzitter Victor van der Chijs. Dat knelt niet alleen voor alle ondernemers in de haven, maar ook voor ondernemers in de stad en voor een deel van de sociale voorzieningen in en rond Rotterdam, benadrukt hij. "Kortom, dit raakt iedereen enorm hard!"
Netbeheerders TenneT, Stedin en Liander maakten donderdagochtend bekend dat in vrijwel heel Zuid-Holland de maximale capaciteit van het net is bereikt. Woningen en kleine bedrijven hebben daar geen last van, maar grootverbruikers van stroom komen vanaf nu op een wachtlijst als ze een nieuwe of zwaardere aansluiting willen hebben.
'Snelle procedures'
In het havengebied heeft alleen de Maasvlakte nog niet te maken met netcongestie, meldt Deltalinqs.
De organisatie wil dat de overheid samenwerkt met Stedin, TenneT en bedrijven om "werkelijk alles te doen dat in haar macht ligt" om met "onconventionele oplossingen en snelle procedures" te zorgen dat bedrijven toch kunnen blijven uitbreiden en verduurzamen om hun klimaatdoelen te halen.
Krapte blijft
VNO-NCW West is "natuurlijk niet blij" met de aankondiging van TenneT, "maar helemaal onverwacht is het niet". Netbeheerders moeten bedrijven in de tussentijd helpen bij het samenwerken om de schaarse capaciteit te delen, aldus de ondernemersorganisatie. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld groepscontracten afsluiten met netbeheerders of zogeheten 'energy hubs' opzetten, waarbij in kaart wordt gebracht wat de totale behoefte aan energie is en wie op welk moment van de dag elektriciteit nodig heeft.
Ondertussen moet de uitbreiding van het stroomnet doorgaan, volgens VNO-NCW West, dat benadrukt dat de organisatie begrijpt dat krapte op het stroomnet de komende jaren blijft. "Om toch te zorgen dat innovatieve bedrijven op het net worden aangesloten, moeten daarom marktpartijen worden gefaciliteerd bij investeringen in nieuwe technieken voor energieopslag of gezamenlijke energiesystemen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.
20 uur geleden