Bedrijven in Dubai moeten straks voor het eerst belasting betalen
DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan voor het eerst een relatief lage belasting heffen op de winsten van bedrijven. Door het ontbreken van een winstbelasting was het aantrekkelijk voor ondernemingen om het hoofdkwartier in het regionale zakelijke centrum Dubai te vestigen. Op onroerend goed en andere investeringen hoeft straks nog steeds geen belasting te worden betaald en ook andere stimulansen blijven bestaan.
Vanaf 2023 moeten duizenden bedrijven in het land in het Midden-Oosten 9 procent belasting betalen over hun winst. Nu geldt dat alleen nog voor banken en verzekeraars. In Nederland wordt een tarief van maximaal 25 procent gehanteerd.
De Verenigde Arabische Emiraten, die tijdens de coronacrisis hard werden getroffen door lage olieprijzen, hebben de laatste jaren juist stappen gezet om buitenlanders over te halen voor de lange termijn te blijven. Zo schakelde het land eerder deze maand over op een weekend van zaterdag en zondag om beter aan te sluiten bij de wereldeconomie. De bevolking bestaat voor het grootste deel uit buitenlanders. In 2020 werd de verplichting voor bedrijven op het hebben van aandeelhouders uit de Emiraten afgeschaft.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
2 uur geleden