Bedrijven iets zelfverzekerder over voortbestaan
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal ondernemers dat vertrouwen heeft over een jaar nog steeds te bestaan is tussen juni en september in bijna alle sectoren van het niet-financiële bedrijfsleven licht toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS). Het inzetten van zzp’ers, uitzendkrachten en flexibele krachten is bij alle sectoren afgenomen. De coronacrisis heeft nog relatief weinig geleid tot het ontslaan van eigen personeel.
In de meeste bedrijfstakken verwachtte meer dan de helft van de bedrijven in september nog minstens een jaar te bestaan. Alleen in de horeca was dit een minderheid van 43 procent van de ondernemers. In juni dacht nog maar een kwart van de horecabedrijven een jaar te kunnen overleven, in september 43 procent.
Van de bedrijven in de verhuur en handel in onroerend goed verwacht 78 procent het nog minstens een jaar te kunnen volhouden. In die sector is het vertrouwen over het voortbestaan dan ook het hoogst. Op de tweede plek staat de informatie- en communicatiesector, waar 70 procent van de bedrijven erop vertrouwt om langer dan een jaar te bestaan.
De vraag van bedrijven naar flexibel inzetbare medewerkers zoals zzp’ers en uitzendkrachten is door de coronacrisis duidelijk afgenomen. Bij luchtvaartbedrijven nam de vraag naar flexibel inzetbare krachten het meest af, namelijk met 96 procent. Een uitzondering zijn de post- en koeriersbedrijven, waar bij 71 procent van de bedrijven meer flexibele krachten werden ingezet. In de cultuursector en horeca gaven respectievelijk 60 procent en 47 procent van de bedrijven aan dat zij minder flexibele krachten inzetten.
Het ontslaan van vaste werknemers kwam tot september in de meeste sectoren niet veel voor. Uitzonderingen zijn de kunstsector en de reisbranche, waar respectievelijk 25 procent en 18 procent van de bedrijven genoodzaakt waren om hun personeel te ontslaan.
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?db8738e. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
21 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
22 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
23 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
1 dag geleden