Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven hebben voor het eerst meer zonnepanelen dan huishoudens

Bedrijven hebben voor het eerst meer zonnepanelen dan huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer bedrijven en particulieren plaatsen zonnepanelen op hun dak. Bedrijven doen dat het meest. Vorig jaar hadden bedrijven voor het eerst meer vermogen aan zonnepanelen opgesteld dan mensen bij hun eigen huis hadden gedaan. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Zonnepanelen worden lang niet alleen geplaatst in daarvoor speciaal ingerichte parken van energiebedrijven, vertelt een woordvoerder van het CBS. Ze zijn bijvoorbeeld ook te vinden op de daken van fabrieken en stallen. Dat wordt op allerlei manieren interessant gemaakt voor ondernemers. Zo worden boeren in sommige regio's geholpen asbest van de staldaken te halen en daar meteen zonnepanelen te installeren. Vorig jaar hadden bedrijven 59 procent meer zonnepanelen opgesteld dan een jaar eerder, kijkend naar het vermogen. Bij huishoudens bedroeg de groei 39 procent.

Hoewel de woordvoerder spreekt van "robuuste groeicijfers", is zonne-energie nog niet zo groot in Nederland. Vorig jaar was minder dan 1 procent van de gebruikte energie opgewekt met zonnepanelen.

De gemeente Midden-Groningen staat bovenaan als als het gaat om hoeveel vermogen aan zonnepanelen bedrijven hebben opgesteld. Dat komt omdat vorig jaar een groot zonnepark in gebruik werd genomen bij Hoogezand-Sappemeer. Ook in het Zeeuwse Borsele en het Drentse Emmen wekken bedrijven veel zonne-energie op.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

2 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

5 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

5 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

6 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

6 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

7 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

9 uur geleden