Bedrijven hebben voor het eerst meer zonnepanelen dan huishoudens
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer bedrijven en particulieren plaatsen zonnepanelen op hun dak. Bedrijven doen dat het meest. Vorig jaar hadden bedrijven voor het eerst meer vermogen aan zonnepanelen opgesteld dan mensen bij hun eigen huis hadden gedaan. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Zonnepanelen worden lang niet alleen geplaatst in daarvoor speciaal ingerichte parken van energiebedrijven, vertelt een woordvoerder van het CBS. Ze zijn bijvoorbeeld ook te vinden op de daken van fabrieken en stallen. Dat wordt op allerlei manieren interessant gemaakt voor ondernemers. Zo worden boeren in sommige regio's geholpen asbest van de staldaken te halen en daar meteen zonnepanelen te installeren. Vorig jaar hadden bedrijven 59 procent meer zonnepanelen opgesteld dan een jaar eerder, kijkend naar het vermogen. Bij huishoudens bedroeg de groei 39 procent.
Hoewel de woordvoerder spreekt van "robuuste groeicijfers", is zonne-energie nog niet zo groot in Nederland. Vorig jaar was minder dan 1 procent van de gebruikte energie opgewekt met zonnepanelen.
De gemeente Midden-Groningen staat bovenaan als als het gaat om hoeveel vermogen aan zonnepanelen bedrijven hebben opgesteld. Dat komt omdat vorig jaar een groot zonnepark in gebruik werd genomen bij Hoogezand-Sappemeer. Ook in het Zeeuwse Borsele en het Drentse Emmen wekken bedrijven veel zonne-energie op.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, DENK en Volt verwijten VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans dat de middenklasse gaat betalen voor de defensieplannen van het nieuwe kabinet. Jesse Klaver (GL-PvdA) vraagt Brekelmans waarom bedrijven en mensen met hogere inkomens niet meer bijdragen.
4 uur geleden