
Bedrijven hebben voor het eerst meer zonnepanelen dan huishoudens
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer bedrijven en particulieren plaatsen zonnepanelen op hun dak. Bedrijven doen dat het meest. Vorig jaar hadden bedrijven voor het eerst meer vermogen aan zonnepanelen opgesteld dan mensen bij hun eigen huis hadden gedaan. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Zonnepanelen worden lang niet alleen geplaatst in daarvoor speciaal ingerichte parken van energiebedrijven, vertelt een woordvoerder van het CBS. Ze zijn bijvoorbeeld ook te vinden op de daken van fabrieken en stallen. Dat wordt op allerlei manieren interessant gemaakt voor ondernemers. Zo worden boeren in sommige regio's geholpen asbest van de staldaken te halen en daar meteen zonnepanelen te installeren. Vorig jaar hadden bedrijven 59 procent meer zonnepanelen opgesteld dan een jaar eerder, kijkend naar het vermogen. Bij huishoudens bedroeg de groei 39 procent.
Hoewel de woordvoerder spreekt van "robuuste groeicijfers", is zonne-energie nog niet zo groot in Nederland. Vorig jaar was minder dan 1 procent van de gebruikte energie opgewekt met zonnepanelen.
De gemeente Midden-Groningen staat bovenaan als als het gaat om hoeveel vermogen aan zonnepanelen bedrijven hebben opgesteld. Dat komt omdat vorig jaar een groot zonnepark in gebruik werd genomen bij Hoogezand-Sappemeer. Ook in het Zeeuwse Borsele en het Drentse Emmen wekken bedrijven veel zonne-energie op.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De brand in een appartementencomplex aan de Harry Koningsbergerstraat in Amsterdam Nieuw-West maandagavond heeft een dodelijk slachtoffer geëist. De overleden persoon werd gevonden in een woning in het complex, bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving van AT5.
32 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - De Amerikaanse jazzzanger Gregory Porter is maandag tijdens de uitreiking van de Edisons Jazz en Klassiek in het AFAS Theater in Leusden onderscheiden met een oeuvreprijs. Ook violiste Janine Jansen kreeg een award voor haar gehele carrière en bijdrage aan de klassieke muziek.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Enkele honderden mensen demonstreerden maandagavond in het centrum van Zwolle tegen het opvangen van asielzoekers. Ze hadden zich verzameld op het Grote Kerkplein, bij het stadhuis. Daar vergadert de gemeenteraad over het langer openhouden van een noodlocatie voor asielzoekers.
2 uur geledenDELFT (ANP) - De Oude Kerk in Delft denkt te weten wie de vorig jaar ontdekte grafschildering van Piet Hein (1577-1629) heeft bedacht. Het gaat om de Amsterdamse beeldhouwer Pieter de Keyser, die in dezelfde kerk ook het grafmonument van de zeevaarder maakte.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ze is opgelucht dat ze weer in Nederland is, zei Roos Ykema van MiGreat die deelnam aan de Gazavloot bij terugkomst op Schiphol. "Het voelt zo goed om vrij te zijn en omringd te zijn met mensen die niet met geweren rondlopen. En om veilig te zijn. Zoveel angst en stress vallen van me af nu we hier zijn", zei ze geëmotioneerd tegen de tientallen mensen die haar en de drie andere activisten verwelkomden.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De voorzitter van het gerechtshof Amsterdam had maandag tijdens het hoger beroep over de moord op Peter R. de Vries een indringend gesprek met verdachte Konrad W. "U kon de moord op Peter R. de Vries voorkomen", zei de voorzitter tegen W. "U kon het voorkomen, als u echt niet wilde dat iemand zou worden neergeschoten."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Israël heeft alle Nederlanders vrijgelaten die deelnamen aan de activistenvloot naar Gaza, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De laatste zes activisten vliegen naar Bratislava, waar ze worden opgevangen door medewerkers van de Nederlandse ambassade.
7 uur geleden