Bedrijven haven Rotterdam willen meer ambitie van coalitie
ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de haven van Rotterdam willen dat het nieuwe Rotterdamse gemeentebestuur meer ambitie toont op het gebied van havenontwikkeling, energietransitie en de arbeidsmarkt. Dat laat bedrijvenvereniging Deltalinqs weten, die naar eigen zeggen het overgrote deel van de logistieke, haven- en industriële bedrijven in de mainport Rotterdam vertegenwoordigt.
Deltalinqs wil dan ook snel in gesprek met het nieuwe college, zegt voorzitter Victor van der Chijs. "De beschikbaarheid van voldoende gekwalificeerd personeel is bepalend voor het concurrentievermogen van de Rotterdamse haven en het realiseren van de klimaatambities", zegt hij. Deltalinqs wil daarom meer samenwerking tussen bedrijven, onderwijs en gemeente om de problemen op te lossen.
De bedrijvenvereniging is wel te spreken over de nadruk die het nieuwe Rotterdamse college legt op het uitvoeren in plaats van het maken van plannen. De bedrijven in de haven willen volgens Deltalinqs graag vaart maken met het realiseren van de energietransitie en "verwelkomen alle steun" van het college.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
21 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.
55 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het overgrote deel van de ongeveer 6000 Airbus-vliegtuigen van het type A320 die te maken hadden met een softwareprobleem, heeft in het weekend de benodigde update gekregen. Hierdoor heeft de Europese fabrikant Airbus een grotere verstoring kunnen voorkomen bij wat de grootste terugroepactie van het bedrijf tot nu toe was.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de laatste maand van 2025. Beleggers deden het rustig aan na het verlies van ruim 3 procent in november. De aandacht gaat deze week onder meer uit naar de Nederlandse en Europese inflatiecijfers, die dinsdag op het programma staan. Daarnaast staat de beurshandel deze maand vooral in het teken van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die op 9 en 10 december wordt gehouden.
2 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, vindt dat Duitsland het tempo van de uitbreiding van wind- en zonne-energie moet vertragen. Volgens Leonhard Birnbaum hebben de stroomnetten in Duitsland moeite om de toename van nieuwe hernieuwbare projecten aan te kunnen. Dat heeft hij gezegd in de Süddeutsche Zeitung.
3 uur geleden