Bedrijven haven Rotterdam willen meer ambitie van coalitie
ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de haven van Rotterdam willen dat het nieuwe Rotterdamse gemeentebestuur meer ambitie toont op het gebied van havenontwikkeling, energietransitie en de arbeidsmarkt. Dat laat bedrijvenvereniging Deltalinqs weten, die naar eigen zeggen het overgrote deel van de logistieke, haven- en industriële bedrijven in de mainport Rotterdam vertegenwoordigt.
Deltalinqs wil dan ook snel in gesprek met het nieuwe college, zegt voorzitter Victor van der Chijs. "De beschikbaarheid van voldoende gekwalificeerd personeel is bepalend voor het concurrentievermogen van de Rotterdamse haven en het realiseren van de klimaatambities", zegt hij. Deltalinqs wil daarom meer samenwerking tussen bedrijven, onderwijs en gemeente om de problemen op te lossen.
De bedrijvenvereniging is wel te spreken over de nadruk die het nieuwe Rotterdamse college legt op het uitvoeren in plaats van het maken van plannen. De bedrijven in de haven willen volgens Deltalinqs graag vaart maken met het realiseren van de energietransitie en "verwelkomen alle steun" van het college.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
5 uur geleden