Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven haven Rotterdam klagen over trage en dure keuringen

Bedrijven haven Rotterdam klagen over trage en dure keuringen

ROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven klagen dat het erg lang duurt voordat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) lading heeft gekeurd. Ook leven er "veel zorgen" over de stevige prijsverhogingen van deze keuringen komend jaar, meldt Deltalinqs, de ondernemersvereniging voor bedrijven in het havengebied.

Volgens de bedrijven zit in een kwart van de containers in de haven voeding. Deze voedingsmiddelen moeten door de NVWA worden gekeurd voordat ze de Europese markt op mogen.

Maar omdat de doorlooptijden van de keuringen eigenlijk al sinds de Brexit toenemen, tot soms wel vier weken, en deze bovendien flink duurder worden, ziet de belangenclub dat lading begint uit te wijken naar andere havens. "Met name Antwerpen, maar soms ook naar Duitsland en Frankrijk, omdat men daar sneller opereert en de kosten voor ondernemers lager zijn."

500 euro

Het laten keuren van een container vlees of vis door de NVWA zou hier volgend jaar bijna 500 euro kosten. De kosten voor dezelfde keuring in Antwerpen zouden nog geen 200 euro bedragen.

De bedrijven vragen aandacht voor dit probleem in een brief aan de Tweede Kamer. Die brief is opgesteld door het Agrarisch Import Platform (AIP), waarin zeventien ondernemersorganisaties waaronder Deltalinqs zijn vertegenwoordigd.

Onacceptabel

De organisaties stellen graag mee te willen denken hoe het anders kan. "Een verdere verhoging van tarieven, terwijl de dienstverlening structureel achterblijft, is echter onacceptabel", staat in de brief.

De NVWA laat in een reactie weten nauw samen te werken met de douane tijdens importkeuringen. "Er waren achterstanden bij de douane met betrekking tot de documentcontrole. Samen met de douane hebben we deze achterstanden grotendeels kunnen wegwerken. Zo is er bij de douane extra personeel aangenomen."

Processen versnellen

Volgens een woordvoerster is de NVWA ook voortdurend in gesprek met de branche. "Zo vragen we bijvoorbeeld ook hun hulp om de processen te versnellen bij het aanleveren van documenten van containers die onderweg zijn. Binnenkort zitten we weer met de branche om tafel om verdere afspraken te bekrachtigen."

Meer uit Financieel

Stichting blijft aandacht vragen voor claim Babboe-eigenaren

UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets blijft bij de curatoren van het faillissement van Accell aandacht vragen voor compensatie voor eigenaren van een ondeugdelijke Babboe-bakfiets. Dat laat advocaat Quirijn Bongaerts van de stichting weten. "Het belang van de bakfietser moet gehoord worden en betrokken worden in de afwegingen van de curatoren."

2 uur geleden
Brancheclub: faillissement Accell droevig nieuws voor fietsmarkt

BUNNIK (ANP) - Het faillissement van de Nederlandse fietsenfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta en Babboe, is "ontzettend droevig nieuws voor de fietsmarkt, een aantal prachtige Nederlandse merken en de dealers van deze merken". Dat laat een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG weten.

2 uur geleden
Opnieuw slotrecord voor AEX na plussen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag opnieuw op de hoogste stand ooit gesloten. Het slotrecord van een dag eerder van 1113,35 werd dankzij een plus van 0,3 procent aangescherpt, tot 1116,77 punten. De index van de hoofdfondsen werd gestuwd door winsten bij de chipbedrijven.

3 uur geleden
Twaalf meldingen bij Autoriteit Persoonsgegevens na datalek CEVA

DEN HAAG (ANP) - Twaalf bedrijven hebben bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) melding gemaakt van mogelijk gelekte klantengegevens door een samenwerking met logistiek partner CEVA. Dat bevestigt de instantie na berichtgeving van het AD. Om welke bedrijven het gaat wil de toezichthouder niet zeggen. Bekend is dat in ieder geval de Bijenkorf, bol, Zalando, Ace & Tate en Ajax zijn geraakt door het datalek.

3 uur geleden
Spotify komt met label voor AI-gegenereerde artiesten

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify komt met een label waarmee wordt aangegeven of een artiest met kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd. Door AI gegenereerde artiestenprofielen krijgen de badge 'AI Personas' en hun muziek komt niet voor in gepersonaliseerde aanbevelingen.

3 uur geleden
FNV: faillissement Accell 'verschrikkelijk' voor werknemers

AMSTERDAM (ANP) - FNV noemt het faillissement van fietsfabrikant Accell "verschrikkelijk" voor de 340 werknemers in Nederland. "Het is vreselijk voor deze mensen. Sommigen krijgen het nieuws op hun vakantieadres te horen. Ze hebben zich tot het laatste moment met eer en trots voor Accell ingezet", zegt bestuurder Arend Hamstra van FNV Metaal.

4 uur geleden
Wall Street wacht op doorbraak in patstelling VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende twijfels of de Verenigde Staten en Iran de patstelling rond de onderhandelingen weten te doorbreken. Beide landen hebben harde eisen op tafel gelegd, waaraan moet worden voldaan om verder te kunnen onderhandelen over een bredere oplossing van het conflict. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag verschijnt.

4 uur geleden