Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven halen steeds meer geld op via groene obligaties

Bedrijven halen steeds meer geld op via groene obligaties

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse bedrijven halen steeds meer geld op via groene obligaties. Dat zijn leningen bedoeld voor de financiering van duurzame projecten. Het uitgeven van dit geld moet heel duidelijk gekoppeld zijn aan de klimaatdoelen.

Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) was de Nederlandse groene obligatiemarkt aan het einde van het derde kwartaal goed voor 91,5 miljard euro. Dat is 3 procent meer dan een jaar geleden. Tegelijk kromp de totale markt voor obligaties vanwege de oplopende rentes met bijna 10 procent, wat betekent dat er relatief steeds vaker voor groen schuldpapier wordt gekozen.

De cijfers wijzen uit dat groene obligaties vooral uitgegeven worden door nuts- en techbedrijven. Zo heeft netbeheerder TenneT, dat volledig in handen is van de Nederlandse staat, alleen al voor ruim 12,5 miljard aan groen schuldpapier in de markt uitstaan. Bij chipfabrikant NXP en zorgtechnologieconcern Philips gaat het om respectievelijk 2 miljard en 1,7 miljard euro.

DNB merkt op dat de vergroening van de schaatsschuld nog wel wat achter blijft. De overheid heeft in 2019 zijn eerste groene obligatie uitgegeven. Die is al verschillende keren heropend om extra kapitaal op te halen. Maar eind september was toch nog maar 3,2 procent van de staatsschuld groen te noemen, wat minder is dan de 4,6 procent voor de schulden van de Nederlandse economie als geheel.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

11 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

12 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

14 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

16 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

17 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden