
Bedrijven deden in 2020 driekwart meer milieu-investeringen
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven investeerden vorig jaar ruim 2 miljard euro in zonnepanelen, luchtfilters en andere voorzieningen die het milieu schoner maken of beschermen. Dat is driekwart meer dan een jaar eerder. De oorzaak is volgens onderzoekers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat in 2020 veel parken met windmolens en zonnepanelen werden opgeleverd.
"Daar zitten enkele grote parken tussen van honderden miljoenen, maar ook projecten van tientallen miljoenen", licht econoom Cor Pierik van het CBS toe.
Het totaalbedrag aan milieu-investeringen schommelt nogal omdat miljoenenprojecten pas in de statistieken belanden als ze in gebruik worden genomen. Maar gemiddeld gezien is de afgelopen jaren een stijgende trend te zien. In de afgelopen vijf jaar had gemiddeld ongeveer een tiende van de investeringen van bedrijven met het milieu te maken. In 1975 was dat nog 3 procent.
In 2020 staken bedrijven voor de derde keer in tien jaar rond de 2 miljard euro in milieuvoorzieningen. Energiebedrijven investeren hier doorgaans veruit het meest in, gevolgd door bedrijven die zich bezighouden met chemie, aardolie en voedingsmiddelen.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/RTR) - Apple onthult naar verwachting over twee weken de nieuwste iPhones. Op 9 september houdt het techconcern zijn jaarlijkse najaarsevenement, is dinsdag bekend geworden. Mogelijk onthult Apple nog meer apparaten, waaronder een nieuwe Apple Watch, iPad en Vision Pro-headset.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook gaat de poging van president Donald Trump om haar uit de centrale bank te verwijderen aanvechten via een gang naar de rechter, zei haar advocaat dinsdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag lager gesloten. Beleggers verwerkten het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve door de Amerikaanse president Donald Trump. De stap wordt gezien als een nieuwe aanval op de onafhankelijkheid van de centrale bank. Trump wil al langer dat de Fed de rente verlaagt om de economie te stimuleren.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is in augustus licht gedaald door groeiende zorgen over banen en inkomens, meldt een toonaangevende onderzoeksorganisatie. De maandelijkse index van de Conference Board in New York daalde met 1,3 punt naar 97,4. Dat is wel hoger dan economen hadden verwacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering denkt erover zich in te kopen in Amerikaanse defensiebedrijven. Bedrijven als Lockheed Martin zijn nu al "feitelijk een arm van de Amerikaanse overheid", zei handelsminister Howard Lutnick dinsdag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Vakbond FNV noemt de sluiting van de Accell-fabriek in Heerenveen "dramatisch". Het fietsconcern achter merken als Batavus, Koga en Babboe heeft daarmee geen productie meer in Nederland en 160 mensen komen op straat te staan. "Nederland is een fietsland, maar je kunt zo geen Batavus meer kopen die in Nederland gemaakt is", zegt FNV-bestuurder Masja Zwart.
4 uur geleden