Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven deden in 2020 driekwart meer milieu-investeringen

Bedrijven deden in 2020 driekwart meer milieu-investeringen

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven investeerden vorig jaar ruim 2 miljard euro in zonnepanelen, luchtfilters en andere voorzieningen die het milieu schoner maken of beschermen. Dat is driekwart meer dan een jaar eerder. De oorzaak is volgens onderzoekers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat in 2020 veel parken met windmolens en zonnepanelen werden opgeleverd.

"Daar zitten enkele grote parken tussen van honderden miljoenen, maar ook projecten van tientallen miljoenen", licht econoom Cor Pierik van het CBS toe.

Het totaalbedrag aan milieu-investeringen schommelt nogal omdat miljoenenprojecten pas in de statistieken belanden als ze in gebruik worden genomen. Maar gemiddeld gezien is de afgelopen jaren een stijgende trend te zien. In de afgelopen vijf jaar had gemiddeld ongeveer een tiende van de investeringen van bedrijven met het milieu te maken. In 1975 was dat nog 3 procent.

In 2020 staken bedrijven voor de derde keer in tien jaar rond de 2 miljard euro in milieuvoorzieningen. Energiebedrijven investeren hier doorgaans veruit het meest in, gevolgd door bedrijven die zich bezighouden met chemie, aardolie en voedingsmiddelen.

Meer uit Financieel

VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

38 minuten geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

1 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

1 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

2 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

2 uur geleden
Bunq beboet voor laat reageren op door fraude gedupeerde klanten

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.

2 uur geleden
Bronnen: VS willen dat Europa met defensiegeld Huawei uitkoopt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.

3 uur geleden