Bedrijven deden in 2020 driekwart meer milieu-investeringen
DEN HAAG (ANP) - Bedrijven investeerden vorig jaar ruim 2 miljard euro in zonnepanelen, luchtfilters en andere voorzieningen die het milieu schoner maken of beschermen. Dat is driekwart meer dan een jaar eerder. De oorzaak is volgens onderzoekers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dat in 2020 veel parken met windmolens en zonnepanelen werden opgeleverd.
"Daar zitten enkele grote parken tussen van honderden miljoenen, maar ook projecten van tientallen miljoenen", licht econoom Cor Pierik van het CBS toe.
Het totaalbedrag aan milieu-investeringen schommelt nogal omdat miljoenenprojecten pas in de statistieken belanden als ze in gebruik worden genomen. Maar gemiddeld gezien is de afgelopen jaren een stijgende trend te zien. In de afgelopen vijf jaar had gemiddeld ongeveer een tiende van de investeringen van bedrijven met het milieu te maken. In 1975 was dat nog 3 procent.
In 2020 staken bedrijven voor de derde keer in tien jaar rond de 2 miljard euro in milieuvoorzieningen. Energiebedrijven investeren hier doorgaans veruit het meest in, gevolgd door bedrijven die zich bezighouden met chemie, aardolie en voedingsmiddelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar beginnen met de verkoop van fietshelmen. "We zijn hard aan het nadenken om dit jaar met fietshelmen te starten. We hebben gesprekken met vrijwel elke fietshelmfabrikant, dus het zou zomaar eens heel snel kunnen gaan", zegt topman Pieter Zwart van Coolblue in een interview met het ANP.
29 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
30 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Coolblue heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet geboekt dankzij de versnellende groei in Duitsland en het openen van zes nieuwe winkels in Nederland, Belgiƫ en Duitsland. Dit jaar wil de elektronicaketen vooral in Duitsland verder groeien en in de drie landen tien nieuwe winkels openen, waarvan zeker zes in Nederland.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiƫren van woningzoekenden.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
8 uur geleden