Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijven Chemelot 'willen en kunnen' klimaataanpak versnellen

Bedrijven Chemelot 'willen en kunnen' klimaataanpak versnellen

GELEEN (ANP) - Het Limburgse industriecomplex Chemelot kan en wil de aanpak van CO2-maatregelen versnellen. De bedrijven op het complex bij Geleen nemen verantwoordelijkheid om de afgesproken klimaatdoelen te halen, laat het bedrijvencomplex weten in een reactie op het klimaatrapport van de Verenigde Naties. Volgens Chemelot zijn het complex en de daar gevestigde bedrijven een "onmisbare schakel" in de oplossing voor het klimaatprobleem.

"We voelen ons verantwoordelijk voor de hele productketen", zegt het chemiecomplex, dat tot 2030 een aantal maatregelen tegen klimaatverandering neemt. Chemelot zegt grondstoffen gedeeltelijk te gaan vergroenen, bepaalde productieprocessen elektrisch te maken en energie-efficiënt te gaan werken. Ook wordt er CO2 opgeslagen als tijdelijke oplossing.

Na 2030 wordt de vergroening van grondstoffen belangrijker, zegt Chemelot. Zo nemen petrochemiebedrijf SABIC en recyclebedrijf Plastic Energy in 2022 een nieuwe fabriek in gebruik voor het omzetten van plastic afval in een nieuwe grondstof voor nieuwe producten. "Ook andere bedrijven op Chemelot bereiden momenteel grote projecten voor die de broeikasgas-uitstoot verder verminderen", zegt het bedrijf in een verklaring.

Uit het klimaatrapport van VN-panel IPCC bleek maandag dat de aarde in de komende twee decennia met 1,5 graad kan opwarmen als drastische maatregelen uitblijven om de uitstoot van broeikasgassen te beperken. Het rapport noemde verder de stijging van de zeespiegel door de opwarming van de aarde onomkeerbaar.

Meer uit Financieel

Odido betaalt criminelen niet voor gestolen klantgegevens

DEN HAAG (ANP) - Odido gaat geen losgeld betalen aan de criminele hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.

14 minuten geleden
Eigenaar Telegraaf en NRC overschrijdt miljoen digitale abonnees

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.

1 uur geleden
Bonden praten niet met kabinet als AOW-plan niet van tafel gaat

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.

1 uur geleden
Vierde krimpjaar op rij voor haven Rotterdam door staalproblemen

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Azië. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.

1 uur geleden
Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen om onverkochte sneakers

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.

1 uur geleden
Concurrentiewaakhond ACM keurt overname bedrijf achter DigiD goed

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.

2 uur geleden
Metalengroep AMG onderuit op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.

2 uur geleden