Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsresultaten en rentebesluit Fed bepalen beursweek

Bedrijfsresultaten en rentebesluit Fed bepalen beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe beursweek staat wederom vooral in het teken van de kwartaalcijfers van grote bedrijven. Aan het Damrak openen onder meer Air France-KLM, Shell en ING de boeken. Ook staat er een rentebesluit op het programma van de Amerikaanse Federal Reserve.

Bij de cijfers van Shell is het onder meer de vraag in hoeverre het olie- en gasconcern momenteel kan profiteren van de flink gestegen prijzen voor gas en olie. De Russische inval in Oekraïne zorgt ook voor tegenslagen. Shell besloot al om Rusland volledig te verlaten. Het bedrijf verwacht door die stap miljarden te moeten afschrijven.

Ook bij ING gaat de aandacht naar de impact van het conflict. Dan gaat het niet alleen om de directe banden met de Russische markt, maar ook om economische gevolgen als de flink opgelopen inflatie.

Inflatie

De inflatie is sowieso een onderwerp dat beleggers bezighoudt. Fed-voorzitter Jerome Powell gaf onlangs al aan dat de rente in de Verenigde Staten bij het nieuwe rentebesluit waarschijnlijk met 0,5 procentpunt wordt verhoogd. De Amerikaanse centrale bank wil zo de sterke prijsstijgingen tegengaan.

Bij Air France-KLM willen beleggers meer weten over het herstel uit de coronacrisis. In februari werd bekend dat het moederbedrijf van KLM ook het tweede coronajaar met een miljardenverlies had afgesloten, maar gedurende het jaar was wel al sprake van herstel. De vraag is hoe het beeld er nu uitziet.

Ontwikkelingen rond de oorlog

Andere bedrijven die een kijkje in de boeken geven zijn speciaalchemieconcern DSM en Universal Music Group (UMG), het platenlabel achter sterren als Taylor Swift en Billie Eilish. Buiten de landsgrenzen gaat het om bedrijven als BP, Pfizer, Starbucks, Volkswagen en Zalando.

Op Wall Street worden sowieso ook de resultaten verwerkt van Berkshire Hathaway, het bedrijf van de bekende belegger Warren Buffett. De investeringsmaatschappij kwam dit weekend met cijfers en daaruit bleek onder andere dat Buffett zijn belang in olieconcern Chevron heeft uitgebreid.

De aandacht blijft verder natuurlijk bij de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. Volgens ingewijden van persbureau Bloomberg wil de Europese Commissie de import van Russische olie dit jaar geleidelijk uitbannen. Daarover zou deze week al een besluit kunnen vallen. In de loop van de week krijgen beleggers ook weer veel macro-economische gegevens om te verwerken. En er is weer een bijeenkomst van oliekartel OPEC waar zal worden gepraat over het opvoeren van de olieproductie.

Meer uit Financieel

Shell: zwakker tweede kwartaal bij handel olie en gas

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal zwakker gepresteerd bij de handel in olie en gas dan in de eerste drie maanden van dit jaar, mede door de onrust op de oliemarkt over de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Shell zullen de handelsresultaten over de afgelopen periode aanzienlijk lager uitkomen dan in het eerste kwartaal.

57 seconden geleden
AEX-index licht lager door dreiging Amerikaanse importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag licht omlaag, na de verliesbeurt op vrijdag. Beleggers bleven voorzichtig door het naderen van de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump bevestigde dat de handelstarieven, die voor het eerst in april werden aangekondigd, op 1 augustus van kracht worden voor landen die nog geen akkoord hebben bereikt.

1 minuut geleden
Grote steden trekken fors meer kopers, volgt uit hypotheekcijfers

DE MEERN (ANP) - De grote steden in Nederland trekken fors meer huizenkopers. Dat merkt het Hypotheken Data Netwerk (HDN) op basis van cijfers over hypotheekaanvragen op zijn platform. Het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning nam in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht afgelopen kwartaal met bijna 24 procent toe ten opzichte van een jaar terug.

27 minuten geleden
Olieprijs daalt na nieuwe productieverhoging OPEC+

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandag omlaag na een nieuwe productieverhoging door oliekartel OPEC+. Hierdoor wordt tanken aan de pomp in Nederland binnenkort mogelijk wat goedkoper. De olielanden gaan hun productie in augustus met 548.000 vaten per dag verhogen. Dat is meer dan werd verwacht op de oliemarkt.

1 uur geleden
Trump dreigt met nieuwe heffingen voor 'anti-Amerikaanse' landen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social laten weten dat de importheffingen voor verschillende landen maandag vanaf 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) per brief bekend worden gemaakt. Trump dreigt ook met aanvullende tarieven van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van de BRICS.

3 uur geleden
Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

13 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

17 uur geleden