Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfslobby Italië vreest faillissementsgolf door energiecrisis

Bedrijfslobby Italië vreest faillissementsgolf door energiecrisis

ROME (ANP/RTR) - Door de hogere energieprijzen is de toekomst van zeker 120.000 Italiaanse ondernemingen in de dienstensector, waaronder horecabedrijven, onzeker. Volgens bedrijfslobby Confcommercio kunnen zij in de komende tien maanden failliet gaan. Daardoor zouden zeker 370.000 banen op de tocht staan.

Dit jaar zullen Italiaanse dienstverlenende bedrijven in totaal zo'n 33 miljard euro kwijt zijn aan energierekeningen. Dat is drie keer zoveel als in 2021, aldus de lobbygroep.

Tijdens een gezamenlijke persconferentie in Rome riepen Confcommercio en verschillende winkelorganisaties de regering van Mario Draghi op om meer belastingverlagingen door te voeren om bedrijven te helpen de energieproblemen aan te pakken. Daarbij werd onder andere gevraagd om een verlaging van de accijnzen en een reductie van de btw op brandstof.

Rome heeft dit jaar al meer dan 50 miljard euro uitgetrokken om de gevolgen van de hogere energiekosten voor bedrijven en huishoudens op te vangen. De inflatie in Italië ligt momenteel op 9 procent. Confcommercio stelde dat winkels en dienstverleners hun lichten elke dag om 12 uur een kwartier uit zouden moeten laten om het publiek bewuster te maken van de problemen.

Meer uit Financieel

Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

56 minuten geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

58 minuten geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

2 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

3 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

3 uur geleden
Toezichthouders en OM willen uitgebreider EU-verbod uitkleedapps

DEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.

3 uur geleden
ABP verkoopt aandelen in omstreden softwarebedrijf Palantir

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.

3 uur geleden