Bedrijfsleven wil dat waterstofnetwerk er toch sneller komt
GRONINGEN (ANP) - Het bedrijfsleven wil dat Nederland toch vaart blijft maken met de aanleg van een waterstofnetwerk. In december werd bekend dat zo'n landelijk net niet in 2030, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, maar uiterlijk in 2033 pas klaar kan zijn. Verschillende partijen uit de markt hebben Gasunie daarop laten weten "alles op alles te willen zetten om de vaart erin te houden".
Gasunie meldde in december dat de planning rond de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk moest worden aangepast. Het eerste deel rond de Rotterdamse haven zou in 2026 af kunnen zijn, maar de rest van de uitvoering loopt vertraging op. Dit komt doordat procedures voor vergunningen veel langer duren dan voorzien. Ook kampen Gasunie, ingenieursbureaus, aannemers en overheden met personeelstekorten.
Voor bedrijven is dit vervelend, erkent Gasunie. Bijvoorbeeld bedrijven op het Limburgse industrieterrein Chemelot vragen zich af hoe ze de periode tot 2032 door moeten komen. "Er moeten echt meer dingen gebeuren om vertrouwen te krijgen in een goede afloop", heeft Chemelot-directeur Koos van Haasteren laten weten aan Gasunie. Voor de verduurzaming van het chemiepark heeft Chemelot aanvoer van waterstof nodig en willen de bedrijven CO2 kunnen afvoeren.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
13 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
17 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 dag geleden