Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsleven verrast door plots uitstel staatsbezoek aan Vietnam

Bedrijfsleven verrast door plots uitstel staatsbezoek aan Vietnam

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven weet nog niet of de geplande handelsmissie naar Vietnam door kan gaan, of niet. Voor onder meer ondernemersorganisatie VNO-NCW en industrieconcern VDL, die volgende week naar het Aziatische land zouden afreizen, komt het plotselinge uitstel van het staatsbezoek van het koninklijk paar aan Vietnam als een verrassing.

Donderdagmiddag werd bekend dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima toch niet naar Vietnam gaan. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst heeft het uitstel te maken met "binnenlandse omstandigheden" in Vietnam. Meer werd niet vermeld.

"Wij weten ook niet wat er aan de hand is", zegt een woordvoerster van de invloedrijke lobbyclub VNO-NCW. Ze rekent erop dat later op donderdag wel duidelijk wordt of de handelsmissie nog plaats kan vinden.

"Volgens mij is nog veel onduidelijk voor alle partijen", zo klinkt het bij scheepsbouwer Damen. Damen heeft in Vietnam een scheepswerf die tijdens het bezoek aan het land zou worden bezocht. "Mijn man ter plaatse zegt dat de handelsmissie waarschijnlijk doorgaat. Maar daar zou ik mijzelf nog niet op vast willen pinnen. Met andere woorden, wij weten het nog niet definitief."

Meer uit Binnenland

Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

57 minuten geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

1 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

4 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

5 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

6 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

6 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

8 uur geleden