Bedrijfsleven schept weer genoeg banen voor arbeidsbeperkten
DEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven ligt weer op schema met het aantal banen voor mensen met een arbeidsbeperking. Door de coronacrisis leek dat even moeilijk te worden, maar in het tweede kwartaal werd een inhaalslag gemaakt, laten werkgeversverenigingen VNO-NCW en MKB-Nederland weten.
Eind dit jaar moeten er volgens de Banenafspraak die het bedrijfsleven met de overheid maakte 60.000 banen voor arbeidsbeperkten bij zijn gekomen ten opzichte van 2015. In 2026 moeten dat er 100.000 zijn.
Om ook de komende jaren de afspraken te kunnen halen, is er nog wel wat steun vanuit de overheid nodig, stelt voorzitter Ingrid Thijsen van VNO-NCW. Zij stelt dat werkgevers "regelmatig verstrikt raken in de bureaucratie". De regels verschillen bovendien soms per regio. Ook wil Thijsen dat het voor werkgevers makkelijker wordt om kandidaten te vinden.
Haar collega Jacco Vonhof van MKB-Nederland geeft aan dat de werkgevers met een nieuw kabinet willen samenwerken om die extra stappen te zetten. "Er is nog een wereld te winnen met elkaar en dat vraagt iets van iedereen."
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
5 uur geleden