Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsleven extra alert op coronabesmettingen

Bedrijfsleven extra alert op coronabesmettingen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW blijft erop hameren bij bedrijven om extra alert te zijn nu het aantal de coronabesmettingen weer oploopt. "Niemand wil een herhaling van voorgaande jaren. Hoe meer we nu al met elkaar de besmettingen onder controle houden, des te minder de kans op een verder oplopend reproductiegetal en mogelijk nieuwe beperkingen in het najaar", zegt een woordvoerder. "Dat willen we koste wat kost voorkomen", vervolgt hij.

Het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) laat weten dat supermarkten klaarstaan om coronamaatregelen door te voeren, indien nodig. "Op dit moment lijkt daar nog geen aanleiding toe. Net als in de afgelopen twee jaar, volgen supermarkten en foodservicebedrijven de richtlijnen van de overheid en het RIVM. De overheid bepaalt de maatregelen en het bedrijfsleven volgt", zegt een woordvoerster. Zij wijst erop dat "medische expertise per scenario noodzakelijk is voor een effectieve keuze van maatregelen".

VNO-NCW en MKB-Nederland vonden vorige maand al dat werkgevers de basisregels rond corona weer in acht zouden moeten nemen om het aantal virusbesmettingen onder controle te houden. Dat betekent bijvoorbeeld thuiswerken bij klachten en goed ventileren. VNO-NCW hoort overigens op dit moment "nog geen nieuwe bijzonderheden" over het ziekteverzuim in het bedrijfsleven.

Arbodiensten merken sinds vorige maand een toename van het aantal coronabesmettingen op de werkvloer. Arboned komt volgende week met actuele cijfers over het ziekteverzuim.

Meer uit Financieel

AEX-index eindigt lager, Philips wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.

16 minuten geleden
Unilever wil 1 miljard besparen en reorganisatie versnellen

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.

51 minuten geleden
Britse cybersecuritychef vreest sterke toename van cyberaanvallen

LONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.

1 uur geleden
Bloomberg: chipmaker Nexperia daagt Chinese eigenaar voor rechter

NIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.

1 uur geleden
Hackers kwamen binnen via nepsollicitatiegesprek, zegt Binance

NEW YORK (ANP) - Hackers kregen via een nepsollicitatiegesprek controle over een computer om uiteindelijk miljarden dollars aan cryptomunten te stelen, meldt Binance. De hackers maakten daarna gebruik van een interne AI-tool om toegang te krijgen tot cryptoportemonnees. Het gaat om de grootste cryptoroof ooit.

1 uur geleden
Sierteelt blij met uitstel btw-verhoging op bloemen en planten

SCHIPHOL (ANP) - De sierteeltsector is blij met het besluit om de voorgenomen btw-verhoging op bloemen, planten, bomen en bollen van 9 naar 21 procent uit te stellen. Dat laten de samenwerkende organisaties, waaronder Glasbouw Nederland, LTO, RoyalFloraHolland en Plants & Flowers Foundation Holland, in een verklaring weten. De geplande btw-verhoging op bloemen zou in 2028 ingaan.

2 uur geleden
Apple en Palantir zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Apple en Palantir gingen dinsdag flink omlaag op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Techconcern en iPhone-maker Apple boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en recordwinst. De omzetgroei viel echter lager uit dan een kwartaal eerder. Ook de verkopen in China en de inkomsten uit diensten vielen tegen. Apple rekent daarnaast op lagere winstmarges voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, waarbij het bedrijf wees op de stijgende kosten voor geheugenchips. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.

2 uur geleden