Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijfsinvesteringen groeien weer na forse daling

Bedrijfsinvesteringen groeien weer na forse daling

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven hebben in april 7,4 procent meer geïnvesteerd in vergelijking met dezelfde maand een jaar eerder. Vooral in gebouwen, machines, defensiematerieel, infrastructuur, vrachtwagens, opleggers en vliegtuigen werd meer geld gestoken, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart namen de bedrijfsinvesteringen nog met 8,6 procent af.

De mate waarin bedrijven bereid zijn om te investeren heeft volgens het CBS te maken met de situatie op de afzetmarkten. Ook de prestaties op de financiële markten zijn van invloed op de investeringsbereidheid, aldus het statistiekbureau. De cijfers zijn niet gecorrigeerd voor werkdagen. April had dit jaar drie werkdagen meer dan in 2023.

Het CBS meldt verder dat de omstandigheden voor investeringen in juni minder ongunstig zijn dan in april. Dat komt vooral doordat de daling van de export van goederen omsloeg in een stijging en de bezettingsgraad in de industrie is toegenomen. Ook de stijging van de aandelenkoersen was groter.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

52 minuten geleden
Basic-Fit koopt voor 26 miljoen clubs in Duitsland en Oostenrijk

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.

1 uur geleden
Duitsland betaalt hoogste rente op obligaties sinds 2009

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.

1 uur geleden
ING: economie dreigt minder te groeien zonder extra investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.

1 uur geleden
Iranoorlog zorgt voor meer vraag naar steenkool, zegt IEA

PARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

1 uur geleden
Consumentenbond wil verbod op camerabril Meta om privacyzorgen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.

2 uur geleden
Grootste stijging productie Nederlandse industrie in 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.

3 uur geleden