Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bedrijf wil Surinaams gas eerder naar Nederland brengen

Bedrijf wil Surinaams gas eerder naar Nederland brengen

PARAMARIBO (ANP) - Nederlandse huizen moeten binnen drie jaar kunnen worden verwarmd met aardgas uit Suriname. Dat zei directeur Walt Teter van projectontwikkelaar Phoenix Development Company, dat in het Zuid-Amerikaanse land een haven ontwikkelt, op een persconferentie in Paramaribo. Hij wil de plannen voor gasproductie in Suriname naar voren halen.

"Ik verwacht dat we in 2024 zover kunnen zijn’’, aldus Teter. Hij is ook in gesprek met de Surinaamse regering en het staatsoliebedrijf over de noodzaak van een versnelling van de gasproductie. ‘’Suriname is op dit moment de beste plek om lng te winnen. De bevolking is goed opgeleid, er is geen oorlog en het land is gericht op ontwikkeling."

Phoenix heeft een samenwerkingsovereenkomst met het bedrijf Havenbeheer, dat de verantwoordelijkheid heeft voor de haven in hoofdstad Paramaribo en voor de haven in de kustplaats Nickerie in het westen van het land. Havenbeheer en Phoenix werken daar samen aan de ontwikkeling van een diepwaterhaven en een speciaal industrieterrein van 1500 hectare.

Het is al langer bekend dat de Surinaamse bodem naast olie ook veel aardgas bevat. Tot nu toe was het nog niet rendabel om Surinaams gas naar boven te halen. Nu er echter sprake is van een oorlog in Oekraïne, is de situatie totaal veranderd en kan het Surinaamse gas uitkomst bieden, zo redeneert Teter. Sinds de Russische invasie zijn de prijzen van olie en gas fors gestegen.

Meer uit Financieel

Overslag in Rotterdamse haven omlaag door zwakke Duitse industrie

ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar afgenomen, onder meer door de lagere productie van de Duitse staalindustrie. Het Havenbedrijf Rotterdam meldt dat er 2,6 procent minder goederen zijn overgeslagen, waaronder ijzererts, schroot, olieproducten en kolen.

17 minuten geleden
Spaarpunten Douwe Egberts volgend jaar in te wisselen bij Bruna

UTRECHT (ANP) - De bekende spaarpunten van Douwe Egberts zijn vanaf komend voorjaar weer in te wisselen in de winkel. Douwe Egberts heeft in Bruna een nieuwe partner gevonden voor zijn al meer dan een eeuw oude spaarprogramma voor klanten. Het koffiemerk trok jarenlang samen op met Blokker, maar die keten ging vorig jaar failliet. Vervolgens ging Douwe Egberts op zoek naar een nieuwe partner.

45 minuten geleden
EU en China overleggen over handelsconflict zeldzame grondstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel en China voeren deze week gesprekken over handelsgeschillen, nu de Chinese beperkingen op de export van belangrijke zeldzame grondstoffen en chips de Europese auto-industrie dreigen te verstoren.

1 uur geleden
AEX-index licht lager na nieuw record, KPN daalt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omlaag. Beleggers deden het rustig aan na het bereiken van een nieuw recordniveau op maandag. De hoop op een handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, de twee grootste economieën ter wereld, zorgde in de afgelopen dagen voor optimisme op de beursvloeren. Beleggers lijken nu te wachten of de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping bij hun ontmoeting op donderdag inderdaad een deal aankondigen.

2 uur geleden
Musk lanceert Grokipedia als concurrent van 'linkse' Wikipedia

PALO ALTO (ANP/DPA) - Elon Musk heeft deze week Grokipedia gelanceerd, een nieuwe concurrent van online-encyclopedie Wikipedia. De miljardair heeft Wikipedia herhaaldelijk verweten ideologisch gekleurd en te links te zijn.

2 uur geleden
Telecombedrijf KPN krijgt er meer klanten bij

DEN HAAG (ANP) - KPN heeft er afgelopen kwartaal op vrijwel alle terreinen meer klanten bijgekregen. Zo groeide het aantal particuliere internet- en telefonieklanten. Alleen op de wholesalemarkt, waarbij andere providers gebruikmaken van het net van KPN, was er een afname in het aantal breedbandaansluitingen.

3 uur geleden
AFP: filmstudio Paramount Skydance schrapt 1000 banen

LOS ANGELES (ANP) - Filmstudio Paramount Skydance gaat ongeveer duizend banen schrappen, minder dan drie maanden na de fusie van de twee grote mediaconcerns. Dat zegt een betrokken bron tegen persbureau AFP. Het bedrijf heeft de reorganisatie nog niet bevestigd.

3 uur geleden