Bedrijf wil Surinaams gas eerder naar Nederland brengen
PARAMARIBO (ANP) - Nederlandse huizen moeten binnen drie jaar kunnen worden verwarmd met aardgas uit Suriname. Dat zei directeur Walt Teter van projectontwikkelaar Phoenix Development Company, dat in het Zuid-Amerikaanse land een haven ontwikkelt, op een persconferentie in Paramaribo. Hij wil de plannen voor gasproductie in Suriname naar voren halen.
"Ik verwacht dat we in 2024 zover kunnen zijn’’, aldus Teter. Hij is ook in gesprek met de Surinaamse regering en het staatsoliebedrijf over de noodzaak van een versnelling van de gasproductie. ‘’Suriname is op dit moment de beste plek om lng te winnen. De bevolking is goed opgeleid, er is geen oorlog en het land is gericht op ontwikkeling."
Phoenix heeft een samenwerkingsovereenkomst met het bedrijf Havenbeheer, dat de verantwoordelijkheid heeft voor de haven in hoofdstad Paramaribo en voor de haven in de kustplaats Nickerie in het westen van het land. Havenbeheer en Phoenix werken daar samen aan de ontwikkeling van een diepwaterhaven en een speciaal industrieterrein van 1500 hectare.
Het is al langer bekend dat de Surinaamse bodem naast olie ook veel aardgas bevat. Tot nu toe was het nog niet rendabel om Surinaams gas naar boven te halen. Nu er echter sprake is van een oorlog in Oekraïne, is de situatie totaal veranderd en kan het Surinaamse gas uitkomst bieden, zo redeneert Teter. Sinds de Russische invasie zijn de prijzen van olie en gas fors gestegen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
9 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
10 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
13 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
14 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
15 uur geleden