Bedrijf 'superbelegger' Buffett voert winst weer op
OMAHA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Berkshire Hathaway, het bedrijf van de zogenoemde superbelegger Warren Buffett, heeft de winst in het tweede kwartaal opgevoerd. De operationele winst kwam uit op 6,7 miljard dollar en daarbij profiteerde het bedrijf van de groei bij producerende bedrijven, winkels en dienstverleners waar het eigenaar van is. Tegenwind kwam er van autoverzekeraar Geico, die meer kwijt was aan schades nu Amerikanen weer meer kilometers maken op de weg.
Buffet klaagt al enige tijd dat er nauwelijks goede mogelijkheden zijn om het geld van Berkshire Hathaway te investeren. Door het vele geld dat er beschikbaar is op de kapitaalmarkten zijn veel aandelen duur, vindt hij. Het bedrijf verkocht daarom voor het derde kwartaal op rij meer aandelen dan het verwierf. Dat komt ook omdat er veel concurrenten zijn als Buffett een interessante investeringsmogelijkheid heeft gevonden.
De laatste tijd geeft Berkshire Hathaway daarom veel geld uit aan de inkoop van eigen aandelen. Afgelopen kwartaal was dat 6 miljard dollar, net iets minder dan de 6,6 miljard dollar uit het eerste kwartaal. Berkshire Hathaway heeft nog altijd 144 miljard dollar aan kapitaal beschikbaar voor investeringen.
Buffett, die later deze maand 91 wordt, zei bij de presentatie van de kwartaalcijfers niets over een eventueel pensioen. In mei liet hij weten dat Greg Abel de belangrijkste kandidaat is om hem te zijner tijd op te volgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
10 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
12 uur geleden