Bedrijf 'superbelegger' Buffett voert winst weer op
OMAHA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Berkshire Hathaway, het bedrijf van de zogenoemde superbelegger Warren Buffett, heeft de winst in het tweede kwartaal opgevoerd. De operationele winst kwam uit op 6,7 miljard dollar en daarbij profiteerde het bedrijf van de groei bij producerende bedrijven, winkels en dienstverleners waar het eigenaar van is. Tegenwind kwam er van autoverzekeraar Geico, die meer kwijt was aan schades nu Amerikanen weer meer kilometers maken op de weg.
Buffet klaagt al enige tijd dat er nauwelijks goede mogelijkheden zijn om het geld van Berkshire Hathaway te investeren. Door het vele geld dat er beschikbaar is op de kapitaalmarkten zijn veel aandelen duur, vindt hij. Het bedrijf verkocht daarom voor het derde kwartaal op rij meer aandelen dan het verwierf. Dat komt ook omdat er veel concurrenten zijn als Buffett een interessante investeringsmogelijkheid heeft gevonden.
De laatste tijd geeft Berkshire Hathaway daarom veel geld uit aan de inkoop van eigen aandelen. Afgelopen kwartaal was dat 6 miljard dollar, net iets minder dan de 6,6 miljard dollar uit het eerste kwartaal. Berkshire Hathaway heeft nog altijd 144 miljard dollar aan kapitaal beschikbaar voor investeringen.
Buffett, die later deze maand 91 wordt, zei bij de presentatie van de kwartaalcijfers niets over een eventueel pensioen. In mei liet hij weten dat Greg Abel de belangrijkste kandidaat is om hem te zijner tijd op te volgen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in februari verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten waren volgens het CBS in de maand voorafgaand aan de oorlog in het Midden-Oosten vooral minder positief over de verwachte bedrijvigheid. Ook het oordeel over de orderpositie verslechterde, terwijl het oordeel over de voorraden gereed product verbeterde.
22 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de zakelijke dienstverlening is in 2025 met 3,6 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste kwartaalcijfers. In het vierde kwartaal lag de omzet 4,5 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. De prijzen in de zakelijke dienstverlening waren hoger dan een jaar eerder, wat bijdroeg aan de omzetgroei in de sector.
1 uur geledenGENĂˆVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
10 uur geleden