Bedrijf Berlusconi verliest zaak bij Nederlandse rechter
AMSTERDAM (ANP) - Mediaset, het door de familie Berlusconi gecontroleerde mediabedrijf, heeft een kort geding verloren bij het gerechtshof Amsterdam. Die heeft een herstructurering van het bedrijf verboden. De familie van de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi wilde de Italiaanse en Spaanse tak van de onderneming via een grensoverschrijdende juridische fusie laten opgaan in een op papier Nederlands bedrijf.
Het Franse mediaconcern Vivendi is fel gekant tegen de hervorming en heeft zo'n 29 procent van de aandelen Mediaset in handen. Vivendi is altijd tegen de plannen geweest, omdat het binnen de nieuwe structuur aan invloed zou inboeten terwijl de familie Berlusconi meer te zeggen krijgt. Het gerechtshof is het met de Fransen eens.
Mediaset zegt zijn Italiaanse en Spaanse activiteiten samen te willen voegen om zo beter te kunnen opboksen tegen concurrenten in de mediasector. De nieuwe opzet zou de slagkracht van Mediaset vergroten in de concurrentiestrijd met entertainmentreuzen als Netflix, Amazon en Walt Disney.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
5 uur geleden